Програма «Життя міста»

У розділі: 15569 відео | АрхівRSS
258

У Полтаві відбулося урочисте нагородження лауреатів Премії Полтавської облради імені Юрія Горліса-Горського

У Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського відбулося урочисте нагородження лауреатів Премії імені Юрія Горліса-Горського. Він був військовим, журналістом, громадським та політичним діячем, своє життя приствятив боротьбі за незалежність України. Премію вручають військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам громадськості.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради:

- Для мене Юрій по-перше це мій земляк з Решетилівщини, я ним сильно пишаюся  . Людина для якої війна і боротьба за Україну , захист України не є просто словами. Людина,яка воювала в УНР , створила один із перших добровольчий батальйон із українців і пішла воювати у Фінляндію , проти червоних окупантів.

У номінації “Національно-патріотичне виховання” премія присуджена історику -краєзнавцю Олексі Пугачу за вагомий внесок у національно-патріотичне виховання молоді та історико-документальні нариси.

Олекса Пугач, історик-краєзнавець:

- Я коли приїхав сюди наприкінці жовтня 77 року поставив собі завдання дослідити усю правду , що насправді відбувалося на Полтавщині в 1918 році -1920 . Тому ця тема Національно-визвольної війни мене захопила.

Отримав премію у номінації “Захисник України” - учасник бойових дій, молодший сержант Віктор Сістук. Говорить: приємно бути лауреатом премії.


Віктору Сістук, учаснику бойових дій:

- Хочу подякувати за цю високу нагороду для мене.  У цей день хочеться пом янути товаришів своїх , яких уже, на жаль , немає і які на сьогоднішній день служать згадати , які служать захищають терени нашої країни.

Премія заснована ще у 2017 році. Її мета - сприяти національно-патріотичногоу та військово-патріотичного вихованню молоді Полтавщини. Розмір Премії становить 5 тисяч гривень .