Програма «Життя міста»

У розділі: 20080 відео | АрхівRSS
На території Полтавської обласної психіатричної лікарні впав 300-річний дуб
3277

На території Полтавської обласної психіатричної лікарні впав 300-річний дуб

  Унікальна ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, розташована на території Полтавської обласної психіатричної клінічної лікарні імені О. Мальцева, руйнується. Йдеться про знаменитий дубовий гай по вул. Медичній,1. Раніше тут було 50 дерев, з них 10 - віком понад 300 років. Днями посеред ночі один з них впав . І це вже не перший випадок. Причина, не вік - а хвороба, - припускає заступник головного лікаря Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні Людмила Самолеліс. Адже дуб - дерево-довгожитель, тривалість його життя може сягати 500 і навіть 1000 років.

 Людмила Самолеліс заступник головного лікаря Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева:
-Дуже багато дерев пошкоджені. В них створюються дупла і вони тоді гинуть отак. Ми зверталися до аграрної академії, до журналістів, в Зеленбуд, той, що раніше опікувався нашим гаєм, але…

Природно-заповідний об’єкт місцевого значення перебуває у підпорядкуванні психіатричної лікарні . Раніше доглядати дуби допомагало Комунальне підприємство «Зеленбуд», надаючи спеціальну суміш для лікування ран старих дерев. Нині складається враження, що пам’ятка природи нікому не потрібна- жаліються місцеві.

 Людмила Самолеліс заступник головного лікаря Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева:
-Дуби вже старі, їм більше 300 років. Допомога потрібна в їхньому лікуванні. Ми цього не вміємо робити. Людей вміємо лікувать. Дерева, нажаль, ні. Якби ви нам допомогли, до кого звернутися, ми були б дуже вдячні

-Навіть в Інтернеті шукали, щоб самим якось зробить, але у нас немає таких фахівців, які б могли це зробити вірно


Пані Людмила вже 40 років працює у психіатричній лікарні. Каже - свого часу персонал намагався зібрати необхідні документи для того, щоб дубовий гай отримав статус пам’ятки природи державного значення, та через бюрократичну тяганину та незацікавленість чиновників цього зробити не вдалося.

Хто допоможе психіатричній лікарні у догляді за віковими деревами? З цим запитанням ми звернулися до Голови Полтавської обласної організації Українського товариства охорони природи Наталії Смоляр.

 Наталія Смоляр ,Голова Полтавської обласної організації Українського товариства охорони природи, кандидат біологічних наук:
-Це природно-заповідний об’єкт, який функціонує у складі… Треба на це реагувати небайдужим. І особливо на це треба звернути увагу дійсно землевласникам і землекористувачам цієї території. Громадськість піднімати можна, реагувати можна, але буде напевно ефективніше і доцільніше, якщо знати, що це - природно-заповідний об’єкт, а це дійсно так і є, треба звернутися в департамент екології і природних ресурсів Полтавської ОДА

У департаменті екології і природних ресурсів є спеціальний відділ, фахівці якого, або сам замовник, можуть ініціювати проведення експертизи насаджень, - пояснює Наталя Смоляр. І далі приймати рішення, як допомогти цим насадженням.
Нагадаємо, Дубовий гай - один з найстаріших об’єктів заповідного фонду Полтави, що був створений рішенням полтавського облвиконкому у 1970 році на площі 4,2 га.