Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
40 звернень у поліцію в Полтавській області від початку року через інтернет-шахрайства
314

40 звернень у поліцію в Полтавській області від початку року через інтернет-шахрайства

 Покупка в «Інтернет-магазині» з оплатою наперед, ніби-то купа позитивних відгуківпро продавця чи 100-ві гарантії успішності угоди, і ви вже на гачку . Фішинг - поширений вид інтернет -шахрайства, який так і перекладається - риболовля. Окремої статистики з фішингу не має - говорить Поліна Ларіна- речниця Головного управління Національної поліції у Полтавській області, оскільки узагальнюються статдартні за ст. 190 Кримінального кодексу України. Враховуючи спосіб вчинення правопорушень, таких звернень від початку року на Полтавщині було понад 40.

Поліна Ларіна- речниця ГУ НП у Полтавській області:
-У якості фішингових ресурсів можуть використовуватися , зазвичай, дуже популярні інтернет-магазини або різні платіжні сервіси , які використовуються для сплати якихось послуг: переведення коштів з однієї картки на іншу банківську картку або можливо поповнення мобільного телефону

Зазвичай, зловмисники копіюють сайти відомих кампаній . Ззовні їх складно відрізнити від справжніх. Необізнані користувачі переходять за посиланнями на сайт «сервісу» і вводять свої особисті дані під будь-якими приводами - розповідають у поліції. В результаті шахраї отримують доступ до облікових записів і банківських рахунків користувачів.

Поліна Ларіна- речниця ГУ НП у Полтавській області:
-Зараз банки використовують різні онлайн-форми, для того, щоб покращити свій сервіс і спростити завдання для клієнта , але звичайно фішингові ресурси, вони користуються цим і також дублюють ці форми відомих брендових сайтів або платіжних систем

Крім того, шахраї активно практикують телефонні дзвінки . Представляються працівниками банків чи інших установ. Говорять про проблему з платіжною карткою чи сторінкою у соцмережі, обіцяють допомогти виправити ситуацію , але для цього їм потрібні особисті дані.
Мало не став жертвою шахрайства полтавець Олександр Пикало . Йому подзвонили ніби то зі Світового банку України.

Олександр Пикало - полтавець:

- Одного разу мені зателефонували. Запитали, чи користуюся я Світовим банком на що я відповів , що використовую додаток Приват 24. Мені сказали , що мій додаток зламано і я повинен зайти під керівництвом того чоловіка , не відключаясь , до свого додатку, щоб прибрати усі недоліки.Я не відразу зрозумів у чому справа , бо раніше такого не було.Я вимкнув виклик, зателефонував у службу підтримки Приват 24 , мені сказали, що з моєю карткою все добре

Для того , щоб не потрапити на вудочку шахраїв , Поліна Ларіна радить звертати увагу на деталі сайтів - адресну строчку, наявність помилок в тексті та доменне ім’я магазину чи установи, що пропонує свої послуги.

Поліна Ларіна- речниця ГУ НП у Полтавській області:
-У адресній строчці, інформація майже не змінюється взагалі , тобто ті символи, які були зазначені на першій сторінці , вони залишаються на інших , хоча вони повинні змінюватися , якщо це оригінальний сайт. Ви можете легко розпізнати фішинговий ресурс , якщо на сторінці ви знайдете синтаксичні та граматичні помилки, що не допускається на офіційних ресурсах. Краще звертати увагу на те , щоб доменне ім’я було національного рівня , тобто ім’я після крапки повинно закінчуватися на ua.

Уважність і обережність в інтернеті не дозволить вашому гаманцю спорожніти, а вас захистить від зайвих хвилювань і не дозволить стати жертвою шахраїв.