Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Планові операції та госпіталізації у лікарнях заборонені, на лікування приймають лише ургентних хворих та пацієнтів з КОВІД 19.
508

Планові операції та госпіталізації у лікарнях заборонені, на лікування приймають лише ургентних хворих та пацієнтів з КОВІД 19.

З 9 листопада Україна перейшла на другий етап реагування поширення коронавірусної хвороби. Всі сили - на подолання небезпечної інфекції. Замість 50 тисяч ліжок для хворих із Ковід 19 в державі мають розгорнути 80 тисяч . Відтак лікування інших хвороб, що не потребують негайного лікарського втручання відходить на другий план - про це заявив під час брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко - головний санітарний лікар України:
-З понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають виключно ургентних хворих і виключно хворих з коронавірусною хворобою

У полтавській обласній лікарні розповідають - згідно із цим рішенням операції проводять тільки у невідкладних випадках. А якщо під час обстеження у пацієнта стан задовільний, то операцію переносять на певний період.

Олександр Олійник - заступник головного лікаря з хірургічної допомоги ПОКЛ ім. М.Скліфосовського:
-Якщо це потребує невідкладної допомоги, значить з усіма вимогами обстеження які потрібні для госпіталізації, тому що бувають такі випадки коли не можна відтерміновувати («тіж самі» вирізати) оперативні втручання

Обстеження перед госпіталізацією зараз стали ретельнішими із детальним вивченням історії хвороби - говорить Олександр Олійник . Якщо ситуація не критична, госпіталізацію відкладають, а за станом здоров`я слідкує сімейний лікар .

Олександр Олійник - заступник головного лікаря з хірургічної допомоги ПОКЛ ім. М.Скліфосовського:
-Госпіталізація проводиться у випадках коли це проводиться етапне лікування. Ми також не можемо відмовляти хворим, які потребують гемодіалізу, але вони в нас обстежуються.І гострий стан інфаркти, інсульти

Попри заборону планових госпіталізацій медичні заклади будуть продовжувати стаціонарне лікування вагітних жінок, що мають ускладнення, породіль та онкохворих пацієнтів. Фахівці наголошують - останні обов"язково мають отримувати лікування вчасно. Відтак обласний онкодиспансер працює практично у звичному режимі.

Орест Вовк - головний лікар КП Полтавського обласного онкологічного диспансеру:-Категоричних змін з приводу онкологічної допомоги.Саме пацієнтам з онкологічними захворюваннями то на даний часніяких не набуло.Є певні схеми лікування в тій же самій хіміотерапії, це обов’язкове прив’язування до певних термінів, якщо курси через 28 днів, то він має бути через 28 днів.Звісно що кожна госпіталізація це обов’язковий тест на наявність антитіл.

Щодо обмежень в онкологічному диспансері , вони торкнулися оперативних втручань доброякісної патології , заборонені зараз і навідування пацієнтів.