Програма «Життя міста»

У розділі: 20606 відео | АрхівRSS
У Полтаві  ресторатори мітингували проти карантину вихідного дня
1062

У Полтаві ресторатори мітингували проти карантину вихідного дня

Зачинили - допоможіть". "Ресторанний бізнес - це мільйон годувальників" . "Нема роботи-нема податків". Сьогодні кількасот підприємців Полтави та їх працівників з плакатами , гаслами, кухонним ополонниками та кришками від каструль -усе для того, щоб хоч галасом привернути увагу влади, прийшли під стіни Полтавської облдержадміністрації. Говорять - вони бояться карантину вихідного дня, адже це спровокує звільнення працівників закладів громадського харчування.

Анна, працівниця ресторану:

-Людям потрібно і їсти, і жити . Малі підприємці так само як і заводи великі мають працювати.  Якщо нас закриють , то можна сказати, що нам немає за що т і дихати , не тільки вже там і про сім ю розмовляти.

У натовпі з кухонним приладдям стоїть пані Оксана. Говорить : якщо у вихідні дні закриють заклади харчування, залишаться без заробітку.

Оксана, учасниця мітингу:

-Це наше тим, чим користуємось на роботі, наші кухарі користуються.  Нам потрібно заробляти гроші .  Зараз багато , хто знімає житло і в мене просто заробітної плати не буде вистачати, щоб заплатити саме за квартиру .

Ольга Денисовець, організаторка акції у Полтаві:

-Ми закриваємо ресторани на вихідні, але ми не закриваємо чомусь приміський транспорт , влада хоче добитися того, щоб люди не ходили в ресторани , а навіщо тоді буде працювати транспорт.  Для того, щоб вірус не розповсюджувався ми робили все можливе ще на початку весни тоді , як тільки нас закрили найперший локдаун - це рукавички , маски , ми до цього звикли -це навіть не обговорюється , постійна обробка рук , поверхностей.

Організаторка акції у Полтаві Ольга Денисовець - керуюча рестораном - наголошує закриття закладів у вихідні -суттєві збитки. Адже, у будні ресторани чи кафе відвідують менше. Згадує , як була подібна ситуація навесні.

Ольга Денисовець, організаторка акції у Полтаві:

-Еквівалент грошовий ми перераховували-це цифри , вони досить значні , ми по можливості давали зарплату своєму персоналу , звісно багато , хто не отримував зарплату. Ще весною ми організовували роботу доставки , як і більшість ресторанів для того, щоб дати роботу персоналу.

Локдаун вихідного дня не вплине на поширення ковіду ,-переконаний і підприємець Олександр Бережний. Натомість знову поставить ресторанний бізнес на коліна.

Олександр Бережний, підприємець:

-Я як підприємець у вересні віддав лише ті борги, яких набрався весною . Зараз у вересні тільки почав виходити у плюс і ось знову пішли у мінус. Наразі працюємо лише , щоб вижити і бізнес дожив до весни , якщо нас знову почнуть закривати на вихідний день, то ось ці п’ять днів , які ми працюємо , будні дають гроші лише , щоб заплатити комунальні витрати, працівникам заробітну платню , податки та орендну платню.

Маю право працювати!
- Забезпечую охорону публічного порядку. Тут задіяна достатня кількість працівників поліції .
Акція під стінами облдержадміністрації тривала приблизно годину,потім мітингувальники рушили до будівлі СБУ. Там перекрили рух, але з можливістю автомобілям проїжджати.


 Ми хочемо працювати, будемо боротися до кінця.
-Довго так ходити будете? -Коли нас почують. Скільки і будемо ходити.

Як повідомила організаторка акції у Полтаві Ольга Денисовець з мітингувальниками пізніше зв’язався голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. На завтра запланована зустріч з рестораторами. Нагадаємо, акція всеукраїнська. Одночасно відбулась у Києві та інших містах держави.