Програма «Життя міста»

У розділі: 20611 відео | АрхівRSS
Всесвітній день шопінгу - свято усіх, хто любить робити покупки і отримує від цього задоволення
262

Всесвітній день шопінгу - свято усіх, хто любить робити покупки і отримує від цього задоволення

Історія свята шопінгу розпочалася у 2009 році. Тоді один із великих інтернет майданчиків здійснив маркетинговий хід, який так і назвали всесвітній день шопінгу. Ідея полягала у наданні великих знижок для усіх потенційних покупців. З часом це свято стало Всесвітнім. Деякі полтавці сьогоднішній ранок також розпочали із покупок.

-От якраз зараз ідемо забирати наші покупки.В мене подружка..зручно.Коли ти дорослішаєш…речам
Просто ти біжиш..купляєш.На це треба виділяти кошти
Це для мене…точно
Кросівки…на мнє.Где-то больше тысячи.Иногда…вещи
Більше за все…покупками


Кількість продажів у день шопінгу обчислюється тисячами гривень, а бажаючих оновити гардероб доволі багато - говорить продавчиня Катерина Шалімова.

Катерина Шалімова, продавчиня:
-Много так само как девочек, так и мужчин и мальчиков тоже приходять к нам в магазин и говорят мы хотим себя сегодня порадовать, нам обязательно нужно заняться шопотерапией что-то у вас купить.Шопотерапия это как маркетенговый ход идёт.Как по мне работает сто процентов

З психологічної точки зору поняття шопотерапії не існує. І цей термін вживають самі маркетологи заради приваблення клієнтів говорить психологиня Ганна Подлєсна.

Ганна Подлєсна, психологиня:
-Настільки як у нас сьогодні пропагують на телебаченні що якщо у вас проблеми, якщо хочеться змінити свій настрій то доречно піти і придбати собі якісь речі - про це говорити як панацея не можна

До того ж психологиня зазначає - шопоголізм проявляється зазвичай у людей у піднесеному емоційному стані. Це можуть бути як позитивні, так і негативні емоції. Але потрібно контролювати постійне бажання покупок, адже це може перерости в психологічний розлад .

Ганна Подлєсна, психологиня:
-В психологічній літературі є два терміни - це шопоголізм, як то купування певних речей певним часом,А якщо ми говоримо про захворювання чи психологічний розлад, то це - оніомія, яка говорить про те що це безконтрольні покупки Які впринципі потім людина просто або викидає, або складає

Щоб вберегтися від спонтанних покупок Ганна Подлєсна радить ідучи до магазину брати з собою обмежену суму та список покупок, складений завчасно. Якщо бажання придбати певну річ все ж з`явилось, потрібно добре продумати наскільки вона практична та дійсно необхідна.