Програма «Життя міста»

У розділі: 20564 відео | АрхівRSS
Незабаром у Полтаві своїх перших пацієнтів прийматиме новий кардіоваскулярний центр
490

Незабаром у Полтаві своїх перших пацієнтів прийматиме новий кардіоваскулярний центр

  Шість поверхів високоточного обладнання, три операційні та надсучасна реанімація. Тепер усе це доступне для жителів області. Вже зовсім скоро свої двері для пацієнтів відкриє новозбудований Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр. Тут лікарі проводитимуть високотехнологічні оперативні втручання: стентування, ангіографію та коронографію. Планують й операції на відкритому серці. Директор закладу Костянтин Вакуленко, каже, що рішення депутатів обласної ради щодо передачі кардіодиспансера на баланс комунального підприємства було якраз вчасним.

Костянтин Вакуленко, директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр»:
-Відбулася сесія обласної ради, яка досить швидко вирішила питання про запущення процесу передачі закладу. Сесія затвердила комісію і сказала, що заклад має бути переданий і комісія зараз над цим працює. Власне вже проведена інвентаризація всього того, що передається

Нині заклад проходить процедуру передачі на баланс у комунальну власність, тоді зможе оперативно підписати договори з установами, що подають тепло, воду та електрику. Новозбудований заклад, - розповідає Костянтин Вакуленко, - розрахований на 120 ліжок + 16 ліжок для блоку реанімації інтенсивної терапії. Кожна палата розрахована на двох пацієнтів.

-Палати всі однакові.Біля кожного ліжка на стіні закріплена консуль електрично газова, яка має внутрішні підводи і порти для інтернета і має газові підводи.Всі геть палати обладнані викликом медичної сестри або лікаря.Всі палати обладнані санвузлами

Кардіоваскулярний центр забезпечений найновішим та найнеобхіднішим обладнанням. Так, надсучасний апарат комп’ютерної томографії, - розповідає директор кардіоваскулярного центру, - потрібен для того, щоб виявити або диференціювати захворювання органів грудної клітини.
У кардіоцентрі створені всі умови, аби рятувати пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Оскільки ліжок і персоналу в лікарнях Полтавщини з ковідними відділеннями нині бракує, то в області вирішують питання, що, можливо, кардіоцентр у період пандемії зможе бути лікарнею для порятунку мешканців області, хворих на ковід. Передача обласного кардіодиспансеру на баланс комунального підприємства - дуже важливе і своє вчасне рішення депутатів обласної ради, говорить Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:
-Я хочу сказати, що це надважливе рішення незважаючи на спекуляцію навколо нього, незважаючи на те, що певні депутати блокували це рішення, але сесія обласної ради була проведена і питання передачі кардіоцентру вирішено. Хочу нагадати, що з обласного бюджету виділено на будівництво кардіоцентру 2016 року майже 200 млн грн. це великий вклад в розбудову, медичні інфраструктуру полтавської громади.Здоров’я наших громадян для нас першочергове, тому це було рішення одностайне

Зазначимо, що загальний обсяг фінансування кардіоваскулярного центру - понад 400 мільйонів гривень. Це кошти обласного та державного бюджетів. Закупівля медобладнання відбувалася в межах спільного проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку і МОЗ України.