Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
Сьогодні відзначають день працівників гідрометеорологічної служби
299

Сьогодні відзначають день працівників гідрометеорологічної служби

 Вони прогнозують на яку погоду нам очікувати . Сьогодні відзначають день працівників гідрометеорологічної служби. У Полтаві є метеостанція, яка займається виміром температури та вологості повітря. Пані Ольга працює тут давно , говорить: віддана своїй професії. Згадує : обрала гідрометеорологічний інститут , адже подобались предмети математика , географія та фізкультура.

Ольга Штитьова, завідуюча сектором метеорологічних спостережень Полтавського обласного центру з гідрометеорології: 

-От я придумала як їх поєднати . Ну і вивчилась і працюю тут , на цій станції з 1991 року.Кожного дня можна вийти і подивитись на небо , далеко не кожен це може зробити.

Ось тут , на цій метеостанції , працівники проводять більшість часу. Загалом тут 30 різноманітних приладів .

Ольга Штитьова, завідуюча сектором метеорологічних спостережень Полтавського обласного центру з гідрометеорології :

-Кожні три години черговий спостережник приходить знімає покази і передає в центри обробки , а там складаються синоптичні карти за якими синоптики складають прогнози.

Окрім метеорологічних спостережень , які використовують синоптики у своїй оперативній роботі є й інші -відслідковують хмари, природні явища, та видимість ,-говорить пані Ольга.

Ольга Штитьова, завідуюча сектором метеорологічних спостережень Полтавського обласного центру з гідрометеорології Є ще актинометричні спостереження , тепло балансові, те, що ми спостерігали. Зараз вона робить відліки температури повітря. Основні метеорологічні строки, що визначаються характеристики вітру, напрямок та швидкість , барометричний тиск.

До речі, від завтра синоптики прогнозують - характер погоди почне змінюватися , а в суботу на полтавців очікують опади, тому будьте готові.