Програма «Життя міста»

У розділі: 16176 відео | АрхівRSS
За яких умов полтавці могли б кинути палити
175

За яких умов полтавці могли б кинути палити

 У третій четвер листопада у більшості країн світу відзначають Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day). Дату запроваджено американським онкологічним товариством 1977 року. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей спричиняє саме рак легенів. Щороку в Україні реєструється близько 20 тис. нових випадків.

Володимир Савельєв, завідувач торакального відділення КП Полтавського обласного онкологічного диспансеру, хірург онколог:

-Курение - это бич, чума было 2 тисячелентия, так само осталось и на 3 тысячелетие.

-Статистика, к сожалению, такова: рак легкого встречается в 20 раз чаще у курящих, чем у некурящих.

-Если у человека есть - хороший термин такой - 20-30 «пачколет» курения , то практически это кандидат на получение рака легкогоНе зважаючи на зимну погоду, у Полтаві ми зустріли чимало паліїв, до яких звернулися з інтригуючим запитанням: «за яких умов ви б могли кинути палити»?

-Если б дали 1000 долларов, может и кинул бы курить

-Денег предложите мне - кину и все. Або як здоровя підкача, тоді кину. А так здоровя є

-Если, например, захочу - кину. Тобто ви вважаєте, що не дуже залежні від цього?.  Ні. «А скільки цигарок в день випалюєте?. Десь 8-10.
-Вливу не відчуваєте негативного? Іногда відчуваю, а так в основном, ну, привичка.
-Це не звичка, периодические желания. Возникающие обто вам подобаєься? Под кофе, да.


-А скільки цигарок в день випалюєте? Ну 10. «Якось відчуваєте на собі?. Ні, все нормально.

-Та не, воно якто привичка, яка… пагубного для мене я не очутив нічого.
-Вважаєте, що… 


-…гаджети з системою нагріву тютюну менш шкідливі? Да.


Гаджети для паління з інноваційними системами нагріву тютюну не менш шкідливі для органів дихання, судин та печінки, ніж звичайні цигарки, - підтверджують незалежні дослідження. Тому прихильники електронних альтернатив сигаретам теж у групі ризику, - зазначають онкологи.
Чоловіки палять більше. Додає Володимир Савельєв, завідувач торакального відділення обласного онкологічного диспансеру. А ще наголошує - пацієнти з раком легень звертаються до лікарів несвоєчасно.

Володимир Савельєв, завідувач торакального відділення КП Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру, хірург онколог, торакальний хірург вищої кваліфікаційної категорії:
-Средняя статистика такова, что только лиш 10 пациентам из 100 можно предложить оперативное лечение. Люди попадают несвоевременно. А рак легкого коварен втройне, он никак себя не проявляет. Когда появляется кашель и те проблемы, которые видны на рентгеновской пленке, как правило, поезд уже ушел для какого-то радикального лечения.

Залишаються актуальними такі прості дії, як: передусім - відмова від шкідливих звичок, флюорографія раз на рік та своєчасне звернення до сімейного лікаря, бо саме на нього покладається відповідальність за ранню діагностику онкохвороб.