Програма «Життя міста»

У розділі: 16176 відео | АрхівRSS
В Україні для людей похилого віку ввели "пріоритетні години" в магазинах, щоб знизити рівень інфікування груп ризику
444

В Україні для людей похилого віку ввели "пріоритетні години" в магазинах, щоб знизити рівень інфікування груп ризику

 18 листопада Міністр охорони здоров`я України Максим Степанов повідомив, що на час карантину з 10.00 до 12.00 години в закладах торгівлі та послуг діятимуть «пріоритетні години» для людей похилого віку - йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ. Мета нового правила -зменшити кількість контактів, а відповідно і випадків інфікування тих,х то знаходиться у зоні ризику, а це пенсіонери, адже відсоток летальних випадків найбільший саме серед людей, старших за 65 років. Більшість опитаних полтавців позитивно поставилися до нововведення, і взагалі вважають,що людей похилого віку треба завжди обслуговувати поза чергою.

-Я вважаю,їх треба постійно поза чергою обслуговувати. Чому саме у цей час?

-Взагалі їх повинні поза чергою ,дівчина,ми зараз живемо у такому суспільстві ,коли забули ,що літнім людям треба поступатися місцем у тролейбусах і автобусах,пропускати їх поза чергою .

Літні люди повинні швиденько проходити у зв’язку з вірусом,тим , що в нас у країні.

- Не знаю,мабуть круто. Чесно, не готов сказати, не думав ніколи про це. А я негативно відношусь,нехай, завжди ,цілий рік, приходять там, у будь-який час ,їх будуть обслуговувати без певних годин,оскільки буде скуплення людей пенсійного віку, а це найвразливіші особи в даний момент.

Працівники громадських закладів ставляться до «пріоритетних годин» по-різному, в аптеці, зокрема, - сподіваються на совість відвідувачів.

-Не забувайте,що є черга ,ми не можемо заставити людей це робити. Якщо люди не виховані , то вони цього ніколи не роблять не тільки в аптеці ,а і в транспорті,але не забувайте,що ми теж живем. Є люди хворі,є люди так само з малими дітками, тому я вважаю треба….Люди самі вирішують для себе ,а ми звичайно їх можемо поправляти і звичайно робимо це.

У деяких магазинах і зовсім немає черг,тому нововведення , навіть, не вважають за потрібні.
-Обслуговуємо як раз ,придержуємось за для здоров’я наших людей похилого віку.Все одно будемо захищати наших людей від коронавірусу

А в продовольчих магазинах - з усмішкою дбають про покупців похилого віку і дотримуються нових правил.

- Нема такого, що аж великі черги .Пенсіонери до нас заходять до 8-ої ранку. І що, до 8 ранку відмовлять?Звісно не будемо відмовляти. Нехай приходять,будемо обслуговувати

- У нас черг немає, людина скупилася за 2 хвилини ,вийшла і все ,зайшла друга,у нас немає черги.

Нагадаємо,ініціативна триватиме тільки на період карантину. Міністр охорони здоров`я сподівається , що всі заклади торгівлі та послуг будуть дотримуватися цього правила -додає він.