Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
Сьогодні Рада розгляне заборону продажу електронних сигарет дітям
314

Сьогодні Рада розгляне заборону продажу електронних сигарет дітям

  У вівторок, 1 грудня, народні депутати розглянуть заборону продажу електронних сигарет та IQOS дітям.

Про це йдеться в проекті закону № 3628, який повинен бути розглянутий Верховною Радою на сьогоднішньому пленарному засіданні в другому читанні, пише Цензор.НЕТ.

Законопроект передбачає, що продаж електронних сигарет і пристроїв для нагріву тютюну буде з 1 січня 2021 заборонений особам, які не досягли 18 років.

Порушників цих вимог чекатиме штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6800 до 13600 грн), а у разі повторного вчинення такого правопорушення штраф становитиме від 800 до 1400 мінімумів (від 13600 грн до 23800 грн).

Передбачається, що продавець матиме право вимагати від покупців документи, що підтверджують вік. У разі відмови їх надати, продавець буде відмовляти в продажу.

Також законопроект забороняє продаж електронних сигарет і засобів для нагріву тютюну в закладах освіти, охорони здоров'я, в торгових відділах з дитячим асортиментом, забороняє торгівлю з рук і стихійні місця продажу. Не буде допускатися продаж дитячих товарів, які імітують електронні сигарети й засоби для нагріву тютюну.

Законопроект був розроблений і ініційований урядом ще в червні, проте парламент його досі не розглянув.

Нині продажі таких виробів дітям законом не заборонені, що часто стає причиною того, що електронні сигарети й засоби для нагріву тютюну опиняються в руках неповнолітніх.