Програма «Життя міста»

У розділі: 16750 відео | АрхівRSS
Старий Новий рік: історія й традиції свята
183

Старий Новий рік: історія й традиції свята

  В ніч з 13 на 14 січня відзначають Старий Новий Рік. В народі його називають день Василя. Він же приклад любові до ближнього ,людини до людини ,- говорить отець Василь Фазан.

ОТЕЦЬ ВАСИЛЬ ФАЗАН, священик:

-Це приклад, в першу чергу, у традиції православної церкви людини, яка мала дуже гарну освіту . він був одним із видатних богословів нашого часу і отримав дуже хорошу класичну освіту і прийнявши християнство він був просвітителем.

Отець Василь зауважує: у цей святковий день необхідно знайти час для найближчих людей. Також вшановують свято обрізання Господнього .

ОТЕЦЬ ВАСИЛЬ ФАЗАН, священик: 

-По традиції єрусалимського народу, ізраїльського . саме у цей день всіх хлопчиків , які досягали певного віку їх приносили на Обрізання , щоб віддати по закону Єрусалимського. І так само Христос по ізраїльському закону був також обрізаний у цей день.

А ще 13 січня преподобної Меланії. За народними традиціями на Маланку завжди щедрують і «водять козу».Полтавці розповідають , які мають традиції.

- Ми , мабуть, гадали, я не пам’ятаю, що ми там робили , на суженого ряженого , а так вдома з батьками ми завжди і варенки ліпили і кутю обов’язково варили.

-Вареники делаем с капустой, кутя. Так , что празднуем.

-Ми так само робимо. Вам тоже желаем всего самого наилучшего , всего самого хорошего.За старим звичаєм на свято Маланки прийнято переодягатися у тварин і фольклорних персонажів та варити вареники.