Програма «Життя міста»

У розділі: 17361 відео | АрхівRSS
Як уникнути переохолодження: основні правила поведінки у холод
201

Як уникнути переохолодження: основні правила поведінки у холод

У зимову, морозну погоду можна отримати переохолодження організму. Зазвичай це стається внаслідок тривалого перебування на холоді. Якщо вплив низьких температур на організм продовжується, виникає обмороження, найчастіше та найбільше страждають вуха, ніс, щоки пальці рук і ніг, - зазначає заступник директора з медичної частини 3-ї міської клінічної лікарні Сергій Заєць.

Сергій Заєць, заступник директора з медичної частини 3-ї міської клінічної лікарні

- Переохолодження - загальна дія на організм, а обмороження - локальна дія. Вона може бути зв’язана з загальним переохолодженням. При цьому людина відчуває якесь поколювання, печію, далі – оніміння.

Лікар зазначає, що симптомами переохолодження є слабкість, сонливість, загальна апатія. Щоб вберегтися від переохолодження та обмороження Сергій Заєць радить, в першу чергу, завжди одягатися по погоді. Взимку це мають бути об’ємні речі та зручне, не стискаюче взуття.

Сергій Заєць, заступник директора з медичної частини 3-ї міської клінічної лікарні

- Якщо відчули оніміння треба зігріти цю ділянку. Ні в якому разі не можна натирати снігом. Тому що при натиранні снігом він холодний плюс ще механічне пошкодження шкіри, і може бути ще забрудненим і занести якусь інфекцію.
Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеня обмороження чи переохолодження, загального стану організму людини, її віку та наявних хвороб, - говорить лікар. Найперше варто максимально швидко доправити постраждалого до теплого приміщення. Якщо на людині мокрий одяг - зніміть його. Одночасно з цим треба викликати швидку допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого, - наголошує медичний працівник.