Програма «Життя міста»

У розділі: 17272 відео | АрхівRSS
Вчителі продовжуть сертифікуватись
332

Вчителі продовжуть сертифікуватись

Відсьогодні в Україні стартувала реєстрація вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей, що триватиме до 31 січня. Участь у сертифікації добровільна і має на меті пошук агентів змін Нової української школи, - розповідає начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко.

Юрій Кращенко, начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області:

-Цього року триває третя хвиля сертифікації, яка проходить пілотування.Ми дивимося, які є позитивні моменти, що можна удосконалити, чи може сертифікація вчителів стати альтернативою до атестації.

Начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко зазначає, що цього року квота Полтавської області - 70 осіб, а нарівні країни - 2000 осіб. 

Юрій Кращенко, начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області:

-Сертифікація - річ, яка, в першу чергу, для самих же вчителів. Це і 20 %надбавка до зарплати, це чергове або позачергове зарахування кваліфікаційної категорії або педагогічного звання. Тобто це не тільки такий собі стимули, а й поштовх до саморозвитку.

Наталія Дорошенко пройшла сертифікацію минулого року. Каже, коли почула про можливість випробувати власні сили та підтвердити статус професіонала своєї справи, то погодилася практично відразу.

Наталія Дорошенко, вчителька початкових класів :

-Спонукало запитання директора: «ну що, ти йдеш?»З такою підтримкою в голосі це запитання було, і я вирішила чому б не спробувати?У мене сертифікація проходила,це було три етапи,третій етап він був найбільш очікуваний, найбільш хвилюючий,треба було словесно показати оце все, що є в мене в класі, розказати про свою роботу.

Пані Наталія говорить, що після сертифікації стала більш вимогливою до себе. Адже сертифікат стимулює її не зупинятися і постійно розвиватися. І додає: радить усім колегам не боятися, а проходити сертифікацію, бо це - безцінний досвід. Директор Полтавської ЗОШ № 7 Іван Єзерський, у якій працює Наталія Дорошенко, каже що підтримує сертифікацію, бо вона дійсно потрібна сучасному вчителю.

Іван Єзерський, директор Полтавської ЗОШ № 7 імені Шевченка:

-Це один із методів заявити про себе.Сертифікація це є одним із інструментів для підвищення рівня освіти у навчальному закладі, це є інструментом пошуку отих агентів змін, які будуть творити нову українську школу.

Для проходження сертифікації необхідно зареєструватися через вебпортал Українського центру оцінювання якості освіти. Нагадаємо, пілотна сертифікація вчителів початкових класів розпочалася в Україні у 2019 році. За цей час у Полтавській області успішно сертифікувався 61 вчитель.