Програма «Життя міста»

У розділі: 17272 відео | АрхівRSS
22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності
128

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. 

Також цього дня згадують і підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради 1918 року. Саме цим документом проголошувалася повна незалежність УНР. Заходи, що проводяться 22 січня, покликані показати єдність українців. Найбільш знаковий відбувся в 1990 році і отримав назву «живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися ланцюгом від Києва до Львова. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей. Від того часу ідея проведення "живого ланцюга" стала традицією. Але цього року через карантин «живий ланцюг» не утворювали.

Начальник відділу Архіву національної пам’яті України та громадський діяч Євген Янкевич каже, що заради національної безпеки, розвитку нашої держави та суспільства українці мають бути єдиними. Про це варто пам’ятати, особливо під час війни.

Євген Янкевич, начальник відділу Архіву національної пам’яті України, громадський діяч:

- Звісно, що карантин дав певні обмеження до святкування цього й інших свят, але знаходяться інші можливості нагадати людям про єдність українців, відзначити це свято. Наприклад, вже неодноразово сьогодні зустрічав в електронному форматі створення «ланцюга єдності». Люди вітають один одного онлайн, об’єднуються.

Євген Янкевич каже, що для святкування таких днів не варто чекати на якісь офіційні заходи від влади, кожен може долучитися особисто і нагадати один одному, що ми - єдина і непереможна нація. Нагадаємо, що День Соборності України - державне свято, його офіційно відзначають з 1999 року.