Програма «Життя міста»

У розділі: 15268 відео | АрхівRSS
Семінар  екскурсоводів з нагоди святкування 200-х ліття з Дня народження Т. Шевченка.
144

Семінар екскурсоводів з нагоди святкування 200-х ліття з Дня народження Т. Шевченка.

Стоїть гора високая,
А під горою гай, гай, гай
Зелений гай, густесенький
Неначе справді рай.
Таким музичним вітанням розпочалася зустріч працівників Департаменту туризму облдержадміністрації та екскурсоводів. Зараз їх активно готують до святкування 200-х ліття з Дня народження Тараса Шевченка. Тому цей захід присвячений саме українському поету. Напередодні святкування, представили не лише план заходів, а й книгу "Полтава у житті та творчості Тараса Шевченка".
 Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею ім. І.Котляревського
"Для нас полтавців надзвичайно вагомий і значим той факт, що Тарас Григорович перебував у Полтаві. Нехай і не довго, впродовж 3-4 днів літа 1845 року."

Науковці переконані, Шевченко захоплювався постаттю Івана Котляревського. Про це свідчить навіть рання творчість поета -вірш "На вічну пам'ять Котляревсьому". Але не лише цю тему досліджено у виданні.
 Віталій Павлов, начальник відділу туризму ОДА
"Якими шляхами тодішнього губернсього міста ходив Шевченко. З якими полтавцями він спілкувався іще на період академічного навчання в Петербурзі, періода трьох літ."

Куди ж податися, щоб відчути дух Шевченка? Екскурсоводи радять гостям Полтави та місцевим жителям розпочати свій маршрут від його пам'ятника, що знаходиться біля краєзнавчого музею. А потім вирушати у дендропарк.
 Лариса Онищук, заст. директора Департаменту інфраструктури та туризму ОДА
"Пам'ятка садово-паркового мистецтва в дендропарку -дуб Шевченка. Ну і звісно, що на садибу Котляревського, тому що її саме малював Шевечнко, перебуваючи в нашому місті."

Під час заходу гості не лише ознайомилися із новою книгою, а й побачили експозицію про роль Івана Котляревсього у долі Тараса Шевченка.