Програма «Життя міста»

У розділі: 17301 відео | АрхівRSS
Пташиний грип повертається в Україну
1354

Пташиний грип повертається в Україну

  Пташиний грип повертається в Україну? Зараз він вирує у Японії, Індії та Китаї. Основні шляхи розповсюдження - перелітна птиця. Територією України міграційні шляхи перелітних птахів також проходять, тому на початку 2021 року випадки захворювання домашньої птиці зафіксовані і у Київській, Миколаївській та Херсонській областях - розповідають у Держпродспоживслужбі області .

Наталія Карпенко - в. о. начальника відділу протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області:
-Ситуація щодо пташиного грипу надзвичайно складна як в країнах Європи так і в Україні .Полтава наразі є благополучною, але за науковими довідниками орнітологів ми є середньою по імовірності зараження на високо патогенний грип птиці

Вірус високопатогенного грипу птиці може передаватись від птахів до ссавців, а також до людей. В нас в ін здатен викликати вірусну пневмонію та пошкодження дихальних органів - зазначає Наталія Карпенко.

Наталія Карпенко - в.о. начальника відділу протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області:
-Ймовірність захворювання людей також є дуже велика.Переноситься повітряно-крапельним шляхом

Щоб знизити ризик зараження власники птахогосподарств мають дотримуватися санітарних вимог та правил - додає Наталія Карпенко.

Наталія Карпенко - виконуюча обов’язки начальника відділу протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області:
-Птахогосподарства обов’язково мають утримувати птицю дотримуючись закритого режиму птиці, дотримуватись обов’язково ветеринарно-санітарних правил до птахівничих господарств та їх проектування

Вісьмидесятирічний полтавець Іван Реута у своєму господарстві має шістьох курей. Говорить - пташиного грипу не боїться, адже добре доглядає за ними і навіть вакцинує.

Іван Реута - власник курей:
-Наших курей грип не зачепить.Змалку ми їх вакцинуємо від курячого грипу.Зараз ми додаєм у корм вітаміни та мінерали

У Держпродспоживслужбі Полтавської області повідомляють - зараз працівники служби ветеринарної медицини постійно навідують приватний сектор, перевіряють як утримують птицю.

Наталія Карпенко - виконуюча обов’язки начальника відділу протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області
-При виявленні підозри в захворюванні обов’язково необхідно повідомити в державну службу ветеринарної медицини про це, встановлюється рішенням ДНПК оголошується неблагополучний пункт, визначається загрозлива зона

Після цього птицю ліквідовують - говорить Наталія Карпенко, а в загрозливій зоні проводиться ретельна дезінфекція.