Програма «Життя міста»

У розділі: 17285 відео | АрхівRSS
Верховна Рада прийняла закон, який забороняє масові електронні розсилки без згоди отримувачів
273

Верховна Рада прийняла закон, який забороняє масові електронні розсилки без згоди отримувачів

    У грудні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон «Про електронну комунікацію». Після деяких дискусій із парламентаріями щодо його змісту президент таки підписав його. Цей документ покликаний на законодавчому рівні вирішити проблему нав’язливого спаму та врегулювати права споживачів на захист своїх персональних даних. Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

Спам - масове розсилання рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати.

Тарас Захаров, адвокат:
-Це має полегшити життя споживачів. По-перше, будь-яка розсилка повинна містити чітку кнопку про відмову такої розсилки, а по-друге, це те, якщо вказана розсилка буде повторюватися, то буде чіткий механізм як поскаржитися і оштрафувати організацію, яка здійснює таку розсилку.

Тема спаму актуальна для нашого журналіста Богдана Проскурова. Каже: через засилля e-mail розсилки рекламного характеру часто пропускає важливі повідомлення , необхідні в повсякденній роботі - створенні спортнивних новин.

Богдан, журналіст:
- Не так давно у Вайбері мені приходив спам від одного там із видів казино. Хоча я цією темою взагалі не цікавлюся і мій контакт ніяк туди не міг потрапити. І за цим спамом часто, наприклад, в певних месенджирах губиться важлива інформація. Коли мені надсилають повідомлення по роботі, яке я можу пропустити. Пошта - аналогічна ситуація. Не так давно в мене на поштовому ящику, я спаму відфільтрував сотнями повідомлень.

Прийнятий закон прямо не передбачає відповідальності за розсилку спаму, - зазначає експерт проте є загальні норми, які говорять про такі види відповідальності як штраф за порушення правил реклами - в 5-ти кратному розмірі вартості розсилки, але не менше 5 тис. грн., штраф за порушення прав споживачів - 8 500 гривень та блокування ІР-адреси або телефонного номеру, з яких здійснено розсилку.

Тарас Захаров, адвокат:
- Штрафи на даний момент не встановлені окремо, тобто будуть застосовуватися загальний штраф у сфері реклами. Вони там в районі від 1500 до 3500 грн. Але законодавець планує встановити окремі штрафи саме за порушення в сфері розсилки за допомогою електронної пошти.

Нові правила в останній редакції навіть трохи зам’які порівняно з правилами ЄС,- говорить юрист. Там штрафи за порушення захисту та обробки персональних даних - величезні (до 20 млн євро або 4% від річного доходу компанії).