Програма «Життя міста»

У розділі: 17302 відео | АрхівRSS
Програма розвитку аграрного сектору області на період з 2020 по 2027 роки
169

Програма розвитку аграрного сектору області на період з 2020 по 2027 роки

  У полтавській ОДА відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Серед 6 питань порядку денного - проект рішення облради «Про виконання програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямки до 2020 року». Керівник аграрної галузі області Сергій Фролов зазначив, що дана прогама передбачала підтримку малого і середнього бізнесу в напрямках - галузь тваринництво, садівництво, технічне переоснащення та кредитування фермерських господарств, дорадча діяльність та органічне виробництво.

 Сергій Фролов директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА:

-Загальний обсяг фінансових ресурсів, який повинен підкріпити програму, складав 83 млн грн. У тому числі кошти обласного бюджету передбачалися 54 млн грн., кошти місцевих бюджетів та ін. джерел в розмірі 29 млн грн. Фактично на фінансування програми з обласного бюджету з обласного бюджету було виділено 28 млн грн., 26 з яких було використано і залучено з місцевих бюджетів інших джерел 3, 4 млн грн

Протягом останніх 5 років ми підтримали 500 сімейних фермерських господарств, зазначив Сергій Фролов та зазначив, що за минулий рік показники успішності програми в цілому виконані.
00015 або 00016
Були й недоліки - не всі фермери отримали підтримку, бо деякі сільські ради не бажали співпрацювати, - зазначив керівник аграрного сектору області. Друге питання порядку денного стосувалося програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2027 року. В неї закладено 217 млн грн, зазначив Сергій Фролов.

Сергій Фролов директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА:-Нова програма, яка презентується, направлена на підтримку малого і середнього бізнесу. Більше малого бізнесу з ряду причин. Сільгоспвиробництво в області здійснює 2, 7 тис сільгосппідприємств, з них 1,9 тис - фермерські господарства. І 187 тис особистих селянських господарств. Дивіться, яка цифра: в області 42 аграрних підприємства обробляють 44% с/г угідь

Тож не тільки потужні, а й індивідуальні домашні господарства потребують підтримки.

Ця програма передбачає покращення якості життя в селі, збільшення поголів’я корів вдвічі, підтримку органічного землеробства, розвиток вівчарства й козівництва (адже власники багатьох господарств області виробляють крафтові сири) та фінансування цікавих бізнес-проектів, таких, як вирощування лікарських рослин, розведення равликів тощо.

Учасники постійної комісії зазначили, що дофінансування і розвитку потребує такий напрямок як дорадча служба.

 Валерій Капленко депутат Полтавської обласної ради, заслужений працівник сільського господарства України:
-Я предлагаю слідуюче: урахувать предложення по дорадчій службі, по кредитах, по техніці, прийнять програму і винести на сесію

Серед інших, розглянутих на комісії питань: стан виплати орендної плати за використання земель власникам земельних часток у 2020 році та сплати податків землекористувачам, зверненя депутатів до Кабміну України щодо розвитку проекту Державної стратегії управління лісами до 2035 року, а також питання про ліцензування, зберігання та використання пального с/г підприємствами.