Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся вечір-портрет з нагоди 75-річчя Павла Стороженка
459

У Полтаві відбувся вечір-портрет з нагоди 75-річчя Павла Стороженка

  Іронічний і синтетичний. Цікавий не лише інопланетянам. Під такою назвою у Полтаві відбувся вечір-портрет з нагоди 75-річчя Павла Стороженка. Ім"я головного редактора «Полтавського вісника», кореспондента сатирично-гумористичного журналу «Перець», письменника та перекладача асоціюється з тонким гумором та неоординарністю. Штрихи до портрету ювіляра додавав кожен, хто його вітав. Неупередженість, об’єктивність, непередбачуваність - такі штрихи додала поетеса Галина Вовченко . А журналіст Віталій Скобельський вважає свого наставника та колегу літературним хрещеним батьком.

 Віталій Скобельський заступник головного редактора газети «Полтавський вісник», Заслужений журналіст України
-Я познайомився з ним ще до того, коли ми познайомилися особисто. Бо вже починаючи з 7 класу, з 12-13 років я, заробивши в колгості грошей, передплатив»
-Комсомолець Полтавщини, в якому тоді вже друкувався Павло Сергійович і вів сатирично-гумористичну сторінку «Вишнева Ковінька. Я рівнявся на нього у своїй творчості і він мене теж спонукав писати гумор.


Віталій Скобельський говорить: коли Павло Стороженко друкувався у «Полтавському віснику», біля газетних кіосків вишиковувалися черги. Наталія Кірячок, голова обласної організації Національної спілки письменників України розповіла про ювіляра як про пародиста та літературного критика.

 Наталія Кірячок голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України:
-Коли він заходить до нас у спілку письменників, завжди бере нові видання і жодного разц я не пам’ятаю, щоб він не написав якийсь огляд, якусь критичну статтю»
-Він обов’язково напише якийсь свій погляд, якийсь гострий кут, щось таке, над чим письменнику, можливо, варто попрацювати. І завжди говорить, шкода, що у нас мало критики. Він один з небагатьох письменників, хто літературну критику у нас в області підтримує


Павло Стороженко порадував присутніх, зачитавши свої твори.

 Павло Стороженко прозаїк, літературний критик, перекладач, журналіст:
-Нині стала модною тема котів. У Фейсбуці кожен третій пост - котяча морда, мордочка, мордуська, мордище. Означення можна вибирати в залежності від розміру і виразу котячого обличчя та ситуації, в яку котяра потрапив чи створив. Підхоплений масовим рухом котолюбства, я вирішив написати, ну, якщо не мемуари, то хоча б етюд на тему Коти у моєму житті. Вирішив то вирішив, але мої життєві зигзаги з їхніми, котячими, перетиналися досить рідко…

Наразі Павло Стороженко веде власний блог «Щоденник грубіяна», де розміщено більше 700 публікацій, що мають понад 10 тис переглядів. Там можна прочитати його блискавичні твори, зокрема епіграми та есе.