Програма «Життя міста»

У розділі: 17303 відео | АрхівRSS
19 лютого - День державного герба України
187

19 лютого - День державного герба України

 День державного герба України. 19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила Державний герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті - національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Саме з ним пов"язують багато цікавих аспектів щодо української державної символіки,- говорять фахівці.

Євген Янкевич, громадський діяч, начальник відділу Архіву національної пам’яті України:

- У Геродота є дуже багато було цікавих моментів, які можуть бути завуальовані з Україною. Наприклад, він , коли описував Атлантиду , він описував дуже багато таких сакральних моментів, де присутній золотий і блакитний колір. Далі, що ці атланти вони , наче, асоціювали себе , що це народ моря і у них верховним божеством був Посейдон , Нептун. А у Нептуна як знаємо символ тризуб.

Тризуб з часів Київської Русі вважався знаком влади та спадкоємності традицій української державності. Хоча пізніше цей знак став використовуватися менше. Символ тризуб зустрічався виключно в родових гербах чи в книгах. Перші розмови про тризуб, як державний герб, почалися у 1918 році прийняттям Центральною Радою його державним символом.

Євген Янкевич, громадський діяч, начальник відділу Архіву національної пам’яті України :

 -Спеціалізованими літерами можна прочитати слово , воля, якщо звернутися до давніх часів, за часів Київської Русі герб можна знайти на монетах і навіть на цеглі знаходили ці відбитки. Це такі князівські сакральні знаки, навряд чи вони там зашифровували слово воля.

Як зазначають в Українському інституті національної пам’яті, найдревніше зображення Тризуба датується 10 століттям. Існують припущення, що це був магічний знак роду, оберег.

Приєднуйтесь до нас у Телеграм: https://t.me/irt_poltava