Програма «Життя міста»

У розділі: 17303 відео | АрхівRSS
21 лютого Міжнародний день рідної мови
207

21 лютого Міжнародний день рідної мови

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, який відзначається 21 лютого, ми запитали у полтавців, що для них є рідна мова і чого б вони хотіли їй побажати.

- Це наше життя, це спілкування. Це наша душа, мабуть Побажати нашій мові процвітання, щоб вона залишалася унікальною, гарною, красивою і, щоб ми послуговувалися нею і надалі.

- Щоб ми могли вільно користуватися нашою мовою, щоб ми могли читати, могли слухати і нашу мову у світі теж поважали.

- Щоб нашу мову ніяка інша мова не пересилила, бо українська мова - державна мова, милозвучна, прекрасна, співуча, поетична наша рідна українська мова.

-Я б хотіла більше побажати українцям не забувати українську мову, бо це зараз величезна проблема, з тією тенденцією як всі переходять на російську.

- Такого же процветания, красивих слов. Обожаю её.

День рідної мови започаткували у 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі, аби підтримати мовне різноманіття та зберегти ті мови, які знаходяться на межі зникнення,- розповідає кандидат філологічних наук, викладач, перекладач Богдан Стороха.

Богдан Стороха, кандидат філологічних наук, викладач, перекладач:
- Події, які стали підставою Дня мови - це події, які сталися 21 лютого в Бангладеші, коли демонстрація студентів, які виступали за права своєї мови тегалії, як рідної мови була розігнана. Внаслідок цих трагічних, драматичних подій цей день був обраний, щоб відзначати День рідної мови.

Українська мова виросла з праслов’янської мови. Вона, як живий організм - постійно розвивається, - каже мовознавець. І додає: поняття рідної мови не таке просте як здається.

Богдан Стороха, кандидат філологічних наук, викладач, перекладач:
- Нам потрібно спитати самих себе: а як ми взагалі самі для себе розуміємо мову і рідну мову, зокрема. Ми звикли до того, що, власне, мова - це та мова, якою ми оволоділи.хоча це насправді не зовсім так. В мові ми визначаємо персональний рівень, той яким ми говоримо із своїми рідними, але не з самими з собою. Те, що відбувається у нашій свідомості воно знаходиться поза межами мови і слова. Це дещо інший вимір.

Українська поетеса Ліна Костенко влучно відзначила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати та берегти рідну мову - це обов’язок кожного. Тож любіть і поважайте своє рідне слово!