Програма «Життя міста»

У розділі: 17304 відео | АрхівRSS
Засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном
220

Засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном

 Відбулося засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном. На порядку денному - 33 питання. Серед них: «Про регіональну програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021-27 роки».

 Сергій Венгер директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА:
-Департаментом розроблено проект регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню» на 2021-27 рр. Обсяг фінансування програми за рахунок обласного бюджету 77 млн 251 тис грн.

Проект складається з 7 напрямків. Серед них: вдосконалення систем централізованого оповіщення про загрозу, запобігання негативному впливу від наслідків катастроф, ризикам у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, захист населення від пожеж в природних екосистемах.
Також на комісії були присутні представники «Полтаваобленерго» - говорили про внесення змін до постанови Кабміну про відтермінування стрімкого зростання тарифу до кінця року і втрати споживачами пільгової ціни за перші 100 квт/міс та доповіли про стягнення орендної плати за користування опорами електромереж з міських, сільських, селищних рад, розташованих на їх територіях. Тема викликала гостру дискусію - присутні зазначили, що питання користування лініями електропередач потребує правового врегулювання земельних відносин.

Олег Остроушко директор з правової роботи АТ «Полтаваобленерго»:

-Я питаннями оформлення землі не займаюся, я знаю, що загальний процес оплати за землю у нас постійно відбувається. Ми оплачуємо за землю. Це у нас закладено в тарифах

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов закликав керівництво АТ «Полтаваобленерго» сісти за стіл переговорів з громадою, пояснити структуру тарифу і дійти консенсусу щодо ціноутворення.

Олег Синєгубов Голова Полтавської ОДА:

-Ми навіть пропонували формулу укладання цих договорів. Є чудова формула, де ви пишите ціну, укладаючи договори із громадами
-Після того окремими протоколами ви узгоджуєте цю ціну з громадами. Різні бюджети, різні підходи, різна інвентаризація. Я запитаю: чи так все у вас нормативно врегульовано по вашій діяльності? Звичайно, ні. І щодо землі, і щодо меж, і щодо санітарних зон впродовж цих стовпів.


Серед інших питань порядку денного: про виконання регіональної цільової програми створення містобудівного кадастру області, продовження дії програми «Питна вода Полтавщини», про пріоритетні напрямки аграрного сектору до 2027 року та про створення закладу Полтавської обласної ради «Спортивний центр Полтавщини».