Програма «Життя міста»

У розділі: 17285 відео | АрхівRSS
22 лютого-Всесвітній день боротьби з енцефалітом
113

22 лютого-Всесвітній день боротьби з енцефалітом

 22-е лютого - Всесвітній день боротьби з енцефалітом-гострим інфекційним захворюванням, яке характеризується ураженням головного мозку. У Полтавській області випадків енцефаліту, що передаються кліщами, минулоріч не було, інших в статистичній формі не передбачено,- розповіли нам у департаменті охорони здоров"я Полтавщини. В залежності від ураження сірої або білої речовини мозку енцефаліти підрозділяють на первинні і вторинні.

Руслан Бондаренко, лікар-невролог :

- До первинних частіше у 50-70 відсотків -це вірус простого герпесу, який зазвичай паразитує постійно в певних структурах спинного мозку і може бути при ослабленому імунітеті .Вторинні викликають як наслідок на тлі коревої інфекції,скарлатини і таке інше.

Лікар-невролог розповідає: клінічні ознаки супроводжуються високою температурлю від 38 до 40 аж до судом, втрати свідомості та слабкості. Всі хворі потребують стаціонарного лікування .

Руслан Бондаренко, лікар-невролог :

-Не завжди початок захворювання може збігатися з початком температури. Коли ми говоримо про кліщовий енцефаліт для якого характерна сезонність : восени , влітку , то укус кліща може супроводжуватися часом і асимптомно. А через тиждень у людини з’явились висипання, симптоми, головний біль, нудота, блювання , втрата свідомості.

Якщо своєчасно не почати лікування людина може навіть померти ,-гооврить Руслан Бондаренко. Радить: якщо знаходитесь у лісі ретельно оглядайте себе, а ще підтримуйте імунітет.

Руслан Бондаренко, лікар-невролог :

-Дуже будьте уважними, якщо перебуваєте в тих або інших містах, по-друге загальні принципи загартування, своєчасне харчування, підтримання гарного імунітету. Якось профілактичного лікування ,якоїсь вакцинації не існує. Наприклад, вторинний енцефаліт може виникнути проти вакцинації вітряної віспи.

Лікар-невролог говорить: лікування від енцефаліту - це противірусна терапія від семи до двадцяти одного дня .