Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
Сьогодні маємо унікальну можливість здійснити судову реформу − Ольга Стефанішина
148

Сьогодні маємо унікальну можливість здійснити судову реформу − Ольга Стефанішина

У найближчі три роки Україна має унікальну можливість здійснити довгоочікувану реформу судової системи, що має ключове значення для інтеграції до ЄС і НАТО.

На цьому наголосила Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя». 

«Довіра до правосуддя, ефективна судова система − це запорука незалежності Україні. Сьогодні ми маємо унікальний шанс, коли є політична воля та готовність до трансформації. У Конституції України вже закарбований курс на членство в Європейському Союзі і НАТО», − зазначила Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина − «Коли ми говоримо про наші євроатлантичні прагнення і бажання «зшити Україну із Західним світом», то маємо на увазі досягнення чітких критеріїв - функціонування ринкової економіки, верховенство права, ефективність інституцій та державного управління». 

Урядовиця додала, що Україна вже має здобутки у реформуванні судової системи. Серед таких − ефективна система безоплатної правової допомоги, оновлення Верховного Суду та створення Вищого антикорупційного суду. 

«Я захоплююся великою кількістю суддів, які понад надмірне навантаження через брак кадрів працюють щодня на всі 100%. Але картина − не ідеальна, і попереду багато роботи. Ми на порозі не чергової судової реформи, а великої трансформації всієї країни. Жоден з нас не має права здатися і змарнувати цей історичний шанс» − підкреслила Ольга Стефанішина.  

Під час Форуму Комісія з питань правової реформи презентувала основні положення проєкту Стратегії реформування системи правосуддя. Віцепрем'єр-міністерка закликала до обговорення проєкту та об'єднання зусиль навколо реформування судової системи.

Повідомляє Євроінтеграційний портал