Програма «Життя міста»

У розділі: 18854 відео | АрхівRSS
Перше наукове видання про історію Новосанжарщини презентували у Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського
388

Перше наукове видання про історію Новосанжарщини презентували у Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського

«Мічені війною. Новосанжарці на полях Першої світової війни 1914-1918 рр.» - так назвав свою книгу полтавський автор, історик Віталій Бичко-Токовий. Каже, що саме дослідження свого родоводу надихнули до вивчення історії рідного краю.

Віталій Бичко-Токовий, автор книги:
- Вихідці із Новосанжарщини, учасники Першої світової війни, зазначаються в цій книжці. Там двоє моїх родичів.  Зважаючи на той факт, що я маю історичну освіту і зважаючи на наявність інформації про моїх родичів в мене виникла ідея написати першу наукову монографію присвячену історичній Новосанжарщині.

Презентована монографія стала початковою спробою здійснити пошук, ідентифікацію та систематизацію даних, які стосуються долі учасників Першої світової війни, - розповідає автор. Вперше публікуються архівні матеріали як українських, так і російських архівів, спогади родичів, матеріали з особистого архіву дослідника. Пані Олена - історик, каже, що відстежувати такі видання - це її професійний обов’язок. Додає: що історичну монографію Віталія Бичко-Токового ще не читала, але дуже нею зацікавилася.

Олена Замура, кандидат історичних наук, старший співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Кричевського:
- Ця книга присвячена історії 20 століття. Мені дуже приємно, що це серйозна заявка на зміну поколінь дослідників історії 20 століттяЯ б йому хотіла побажати все ж таки зайнятися серйозно офіційно науковою кар’єрою. є всі підстави вважати, що він може створити високоякісну фахову працю.

Книгу можна знайти у Полтавській обласній бібліотеці, у Краєзнавчому музеї імені Кричевського та в Новосанжарській районній бібліотеці, як в друкованому, так і в електронному варіанті.