Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
Другий етап медичної реформи стартує уже з 1 квітня
353

Другий етап медичної реформи стартує уже з 1 квітня

Другий етап медичної реформи стартує уже з 1 квітня. Лікарні та пацієнтів очікують зміни. Зокрема на всі типи лікарень - міські, районні, обласні чекає конкуренція. Адже їхнє фінансування залежатиме від того, який заклад та спеціаліста обере пацієнт для проходження лікування. Прив’язки до закладу за місцем проживання, як раніше, не буде - розповіли в обласному департаменті охорони здоров`я.

Юрій Курилко Заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Для того щоб піти на стаціонарне лікування людина повинна звернутися до сімейного лікаря, він може зробити електронне направлення в стаціонар. Електронне направлення може дати ще лікар в поліклініці. З цим електронним направленням в залежності від діагнозу. Воно дійсне приблизно до місяця пацієнт може звернутися у той клінічний заклад. Який він вважає для себе потрібним. І за цей стаціонар лікарня отримає від НСЗУ кошти.

Пріорітетними послугами залишаються лікування інфаркту, інсульту, пологи та неонатальна допомога - зазначає Юрій Курилко.

Юрій Курилко Заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Зараз ми стараємось обмежити інші діагнози, невідкладна допомога, ургентна допомога надається і ковідні, а реабілітація, планове лікування зараз не варто це робити.

Також з 1 квітня незаконною буде вважатися вимога медиками у лікарнях закупівлі ліків, плата за аналізи та обстеження. Якщо виникають такі проблеми, то ви маєте зателефонувати на гарячу лінію національної служби здоров`я України - 1677 - наголошують в обласному департаменті охорони здоров`я.