Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
В області розроблять план заходів по боротьбі з несанкціонованими сміттєзвалищами
111

В області розроблять план заходів по боротьбі з несанкціонованими сміттєзвалищами

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів засідання постійно діючої комісії ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів. 

Учасники заходу розглянули звіт Державної екологічної інспекції Центрального округу щодо протидії функціонуванню несанкціонованих сміттєзвалищ в області, обговорили стан готовності до проведення в області двомісячника охорони рибних запасів «Нерест-2021» та результати проведення первинних обліків диких тварин у мисливських господарствах області. 

Виконувач обов’язків заступника начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Калініченко зазначив, що пріоритети у роботі установи – лісова галузь і незаконні сміттєзвалища. Нагадав, що відповідно до статті 21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування мають забезпечувати ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів, але на практиці цю роботу не здійснюють. Додав, що екоінспекція перевіряє сміттєзвалища, накладає штрафні санкції та передає інформацію до правоохоронних органів. Зокрема, на Макухівському сміттєзвалищі проводили планову перевірку в 2019 році, потім у 2020-му – позапланову – за дорученням Прем’єр-міністра. Позаторік нарахували майже 32 тисячі збитків, тривають суди.

Євген Греков наголосив, що з огляду на виявлені порушення нараховані збитки невеликі.

«Проведемо нараду щодо протидії функціонуванню на території області несанкціонованих сміттєзвалищ, запросимо правоохоронні органи, заслухаємо, які заходи були вжиті, зокрема й по Макухівці та Кобеляках, – сказав Євген Греков. – Питання щодо несанкціонованого звалища в Кобеляках ми вже розглядали на засіданні екологічної комісії, зверталися до прокуратури щодо активізації роботи за кримінальним провадженням, яке відкрите, та представництва інтересів держави у суді щодо стягнення збитків, які були нараховані за результатами контрольних заходів. Коли облдержадміністрація працює над розробкою Регіонального плану управління відходами, а боротьби з несанкціонованими сміттєзвалищами немає, це неефективна робота. Облдержадміністрація вживає заходів, щоб з’явився сміттєпеперобний завод, але поки цей процес дійде до завершення, кричущі порушення мають бути усунуті й збережено хоча б той стан довкілля, який є наразі». 

Євген Греков доручив Департаменту екології та природних ресурсів ОДА визначити найбільші незаконні сміттєзвалища на території області, які найбільше потребують уваги з боку контролюючих органів. 

«Департамент і Держекоінспекція звертаються до органів місцевого самоврядування щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, але належного реагування немає. Тож працюватимемо за іншим алгоритмом. Звертатимемося до Держекоінспекції щодо проведення позапланових перевірок, долучатимемося до них, супроводжуватимемо цей процес, щоб якщо є підстави, були нараховані збитки, порушені кримінальні провадження й подані позови про зупинення діяльності цих незаконних сміттєзвалищ», – додав Євген Греков. 

Спільний план заходів по боротьбі з несанкціонованими сміттєзвалищами мають розробити й затвердити на засіданні екологічної комісії.

Повідомляється на сайті Полтавської ОДА