Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
З початку року в Полтавській області офіційно зареєстровано вже 4 випадки хвороби Лайма
280

З початку року в Полтавській області офіційно зареєстровано вже 4 випадки хвороби Лайма

Сезон кліщів наступає. З початку року в Полтавській області офіційно зареєстровано чотири випадки хвороби Лайма - це інфекційна недуга, її передають кліщі. Минулоріч за такий же період було 11 випадків. Тож медики закликають бути обережними.

Світлана Пивовар, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій :- Перші симптоми - це слабкість, головний біль. Підвищується температура навіть до 40 градусів. Якщо одразу не почати лікування і не звернутися до лікаря-інфекціоніста, то це призведе до хронічного перебігу хвороби- йде ураження різних органів і систем.

Якщо виявили на собі кліща, фахівці радять одразу звернутися по медичну допомогу .

Світлана Пивовар, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій: -Потрібно його видалити, бажано не самостійно звернутися , а за медичною допомогою в травмпункт або до медичного ближчого закладу. Якщо немає такої змоги , то ви самостійно його видаляєте,  але не висмикуєте , а викручуючи рухами . витягуєте, щоб не залишився там хоботок і рану обробити йодом.

Тривалість інкубаційного періоду хворироби, що переносять кліщі , від 1 до 60 діб, найчастіше 14 . Щоб убезпечити себе , потрібно пам’ятати прості поради.

Світлана Пивовар, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій :-Вберегтися можна тим, щоб перед тим як йти на прогулянку вдягати світлий , бажано з  довгим рукавом одяг для того, щоб краще знайти кліща . Кожні дві години проводити само обстеження, оглядати дітей. Після прогулянки оглянути себе та одяг.

Світлана Пивовар додає: підчепити кліщів у місті можна у парках , скверах, найчастіше вони живуть у траві на висоті близько двадцяти - шістдесяти сантиметрів , іноді й невисоких кущах.