Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
5 квітня - день пішки на роботу
74

5 квітня - день пішки на роботу

Фітнес-центри зачинені на період локдауну, у громадському транспорті обмежена кількість місць - медики та спортивні експерти закликають нас використовувати це собі на користь - більше ходити пішки. Та нагадують: 5-го квітня незвичайне свято - «день пішки на роботу». Полтава - комфортне місто для того, щоб пройтися пішки на роботу чи з роботи. Чи роблять так полтавці?

-Десь 2 км в одну сторону, а взагалі щоденно ходжу десь 10 км. Вважаю, що для підтримки здорового способу життя це дуже важливо. Я взагалі лікар за професією і простіше профілактувати хворобу, ніж лікувати її
В день? Ну так я не можу вам сказати. Ходимо, стараємося транспорт не використовувати і ви свідок, як ми ходимо.
-Від площі Зигіна до роботи займає хвилин 30. І так щодня?Так, щодня на роботу йду пішки, не користуюся громадським транспортом. Як це на вашому самопочутті позначається?. Взагалі я за активний спосіб життя, бігаю, це для мене навпаки в плюс.

-В среднем это в день около 15-20 тыс. шагов.
-Вчора я 7 км находив. Це систематично. Намагаюся быльше ходити пышки, ныж транспортом користуватися


Відсутність звички ходити уповільнює обмін речовин, що впливає на регуляцію рівня цукру у крові та спричиняє зайву вагу, негативно впливає на тиск, послаблює кістки та є причиною атрофії м’язів, - застерігають лікарі.

 Костянтин Вакуленко - директор КП Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр:-Для звичайної ходи обмеження - тільки каліцтва, несумісні з ходою.Це люди, які обмежені у своєму русі. І душе шкода, тому що хода - це велике надбання людства з тих пір як ми стали на 2 ноги і почали ходити прямо. І змінили наше життя на краще

Ходіння пішки - збалансоване тренування для серця і судин. Це м'який вид фізичної активності для більшості людей, що в десятки разів зменшує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, - говорить лікар.

 Костянтин Вакуленко - директор КП Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр:
-Я б порадив, як це радять і інші лікарі, ходити щонайменше 30 хв на день в середньому темпі і цього буде досить для того щоб дати своєму тілу корисне фізичне навантаження. Мова не йде про спорт, мова не йде про гімнастику. Звичайна хода - це корисне фізичне навантаження.

Дослідники стверджують, що навіть якщо ходити по 20 хвилин на день, можна знизити ризик передчасної смерті на 30%. При цьому півгодини щоденної ходьби спалюють близько 150 калорій.

 Костянтин Вакуленко - директор КП Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр:
-Сьогодні день на роботу пішки - багато з людей, які ходять пішки не скаржаться на втому, на поганий настрій, на зайву вагу. У нас є живі приклади - лікар нашого кардіоваскулярного центру, якому було за 80 щоденно долав маршрут від Огнівки до нашого центру. Він танцював так на наших святах, що молоді дівчата за ним не встигали

Щодо кількості кроків на день, фізіотерапевти різних країн дійшли висновку, що треба щодня робити їх 10 000 . Але згодом зійшлися на думці, що це індивідуально та порадили орієнтуватися не на кількість кроків, а на час, витрачений на ходіння. Це має бути 30-40 хв. Результат ви відчуєте не відразу, а через 8-10 тижнів, - зазначають фахівці.