Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
Сезон застуд, пандемія - і без лікарняних?
183

Сезон застуд, пандемія - і без лікарняних?

Сезон застуд, пандемія - і без лікарняних? Невже депутати їх скасували? Це питання останні кілька днів заполонили соціальні мережі, а все через закон «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я», який набуде чинності вже у травні.Зараз оплата лікарняних передбачена внаслідок захворювання або травми не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. Оновлена ж редакція звучить так: тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми. Нібито виплата лікарняних під час звичайного захворювання вже неможлива. Оплачується лише реабілітація. Проте реальність демонструє: лікарняні українцям ще й як потрібні. Адже хворіти за власний рахунок ой як б"є по кишені. Чи необхідні лікарняні полтавцям- розпитую.

- У нас страна справок. Поэтому думаю, что больничные нужны. А как можна об’яснить если ты официально зарегистрирован на педприятии, что ты болеешь.Осробисто ви користуєтеся лікарняним? - Ну сегодня как-раз первый день, как вышла с больничного.

- Нормально ставимося, користуємося, складно оформити насправді. Тому що в лікарнях на це звертають увагу.

- Я думаю потрібно. Виплати, все одно якась компенсація.

- Если действитетельно человек болеет, то нужны, как минимум для нероспространения тяжолых болезней.

Нагадаємо, зараз процедура отримання лікарняних - пояснює лікар - така.Чи будуть виплачувати українцям лікарняні й у яких випадках та що саме змінює новий закон. Роз’яснення надав Комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.Цитата: Новим закон України «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я» запропоновано не припиняти страхових виплат, а навпаки введено ще один вид виплат, зокрема на період реабілітації внаслідок захворювання або травми. Тобто наші лікарняні залишаються на місці, а тепер компенсацію можна буде отримати ще й за період реабілітації. Проте в Раді визнають неузгодженості в законі таки є. Але вони суто формальні. Їх планують вирішити, ухваливши ще один законопроект. Нині документ уже в стінах парламенту. Однак депутати за нього ще не голосували.