Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
До водойм Полтавського дендропарку та державної аграрної академії повернули лебедів та качок
262

До водойм Полтавського дендропарку та державної аграрної академії повернули лебедів та качок

У Полтавському дендропарку знову плавають лебеді, чубаті качки та гуси. До свого природнього середовища також повернулися і пернаті, що мешкають на території Полтавської державної аграрної академії. Птахи привертають увагу людей, і чомусь перше , що спадає їм на думку - погодувати. Водночас орнітологи та зоологи закликають відвідувачів не робити цього.
Людмила Брижак - завідувач відділу біології та методичної роботи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:
-Годувати хлібом, особливо чорним, чіпсами, смаженим насінням, печивом не можна, тому що організм цих птахів не пристосований до перетравлювання такої їжі і може викликати захворювання травної системи, насамперед печінки,можуть викликати цироз, а це несумісне із життям лебедів

У дзьобі представників родини качиних є спеціальний цідильний апарат, а довга шия надає можливість занурюватися у воду, де вони добувають їжу, яка для них є природною - це ряска, інша рослинність, дрібна риба, - інформують спеціалісти.

Людмила Брижак - завідувач відділу біології та методичної роботи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:

-Тому вважати, що лебеді плавають голодні, немає ніякої потреби. Люди люблять цих птахів, птахи звикають до них і підпливають. Люди вважають, що вони просять ївти. Але годувати цих тварин можнв тільки спеціальним кормом. До такого корму належить, насамперед, зерно: пшениця, овес, ячмінь, кукурудза


Це ж саме стосується і качок - тобто усіх водоплавних представників орнітофауни. Чи полубляють полтавці ніби-то побалувати птахів людськими ласощами? - цікавимося.

-Лебедів? Годуємо хлібчиком. А чи знаєте, що не можна цього робити? -Ні. -Наш репортаж якраз про те, що шлунково-кишковий тракт лебедя не пристосований до цього, тож тепер знатимете? -Окей. Оф коз.
-Знаєм.Ну вообще нельзя, траву разве что можно бросить. Но вообще в дендропарке хлебом все кормят» «А ви чим годуєте? Нічим. А ви? Нічим.
-Да, я знаю, что лебедей нельзя кормить хлебомСпоглядання водоплавних птахів біля водойм корисно для психіки міського жителя - сприяє релаксу та знімає тривожність. Та зоозахисники закликають це робити не порушуючи спокою пернатих - не лякати птахів, не годувати та дбати про чистоту водойм.