Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
7 квітня – Всесвітній день здоров’я
138

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

«Здоров’я для всіх!» - Під таким гаслом 7-го квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Дата приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, який веде свій відлік з 1948 року. Здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлене способом життя людини, близько 40% - соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Проте здоров’я - це не лише фізична складова, а й емоційна, - розповідає психологиня Лариса Чмеленко.

Лариса Чмеленко, психологиня :
- Психічне, психологічне здоров’я є підґрунтям також фізичного здоров’я. У нас досить часто не правильно діагностують фізичні хвороби, сприймаючи за фізичні якісь недуги психологічні. Наприклад, у нас лікуються від таких неіснуючих хвороб як вегето-судинна дистонія. який насправді дуже часто за собою приховує якраз психологічні розлади і різноманітні неврози.

Психічно-психологічно здорова людина не втрачає своєї адаптованості до суспільства, - говорить психологиня. Додає: якщо у вас виникають емоційні проблеми, то варто не боятися це визнавати та йти до лікаря. Адже така практика давно поширена у розвинених країнах світу.

Лариса Чмеленко, психологиня :
- Психічні проблеми складні тим, що іноді людина, яка на них страждає, вона не може оцінити себе об’єктивно. І тут повинні допомогти рідні та близькі.

Хворобі краще запобігти, ніж потім її лікувати, - наголошують лікарі. А ще варто пам’ятати, що лише ви несете відповідальність за своє здоров’я. Щоб підтримувати його в нормі варто дотримуватися простих, але ефективних правил, - говорить імунологиня Наталія Ляховська.

Наталія Ляховська, лікарка клінічна імунологиня, алергологиня:
- Потрібно, в першу чергу, слідкувати за режимом праці та відпочинку, вживати потрібну кількість рідини - води, достатньо збалансовано харчуватися.Не забувати про фізичну активність, про вживання, якщо є необхідність вітамінних мікроелементів, не нехтувати засобами безпеки в епідеологічній нашій ситуації.

Важливо також, - каже лікарка, - регулярно проходити профілактичні огляди та скринінгові обстеження, слідкувати за артеріальним тиском і рівнем цукру, а ще пам’ятати, що здоровий дух - формує здорове тіло.