Програма «Життя міста»

У розділі: 15299 відео | АрхівRSS
1 квітня виповнюється 205 років з Дня народження Миколи Гоголя
221

1 квітня виповнюється 205 років з Дня народження Миколи Гоголя

205 років тому в селі Великі Сорочинці народився Микола Яновський, який відомий всьому світу під псевдонімом Гоголь. Перші двоє дітей його батьків померли майже відразу після народження, тому мати часто молилася чудотворній іконі Святого Миколая про здорового малюка. Тож, коли народився майбутній письменник, його назвали на честь святині.
 Світлана Довбня, зав. відділу інноваційних технологій та електронних ресурсів обласної бібліотеки ім.О.Гончара
"Навіть дата його Дня народження оповита легендами. Тому що записаний у церковній книзі Микола Гоголь 20-им березня. За новим стилем це буде 1 квітня. Але мати йому казала, що народився він увечері 19-го березня. І саме цю дату Гоголь вважав днем свого народження."

Із самого дитинства Гоголь полюбляв народні оповідки та сказання. Він часто просив маму, щоб вона розповіла йому про русалок та домовиків. Пізніше, він використовував ці легенди у своїх творах. Історики впевнені -після смерті його батька, Микола Васильович перебував у постійному страху ранньої загибелі. Приблизно за 7 років до своєї смерті він попереджав близьких, щоб вони переконалися у зупинці його серця та не поховали його у стані летаргічного сну. Такому перебігу подій вірять не безпідставно.
 Світлана Довбня, зав. відділу інноваційних технологій та електронних ресурсів обласної бібліотеки ім.О.Гончара
"І коли через 7 десятків років було перезахоронення...
.і коли підняли гроб, то з'ясували, що голова повернута набік. І деякі присутні почали трактувати це так, що Гоголь був похоронений можливо живим."

Але існує реалістичне пояснення цьому.
Світлана Довбня, зав. відділу інноваційних технологій та електронних ресурсів обласної бібліотеки ім.О.Гончара
"Труна була дубова, але дошки збоку трохи підгнили. І, коли почали встановлювати пам'ятник, труна могла трохи придавити голову і голова могла повернутися набік."

А ось Богдан Чернявський, актор обласного театру імені Гоголя, в містику, пов'язану із долею письменника, не вірить і вже 10 років втілює його образ. Із посмішкою згадує ситуацію, коли йому запропонували перевтілитися у Миколу Васильовича, бо вважає себе зовні не схожим на нього.
Богдан Чернявський, актор, режисер
"У меня была реакция удивления. Когда я услышал, первым делом взял и посмотрел в зеркало на себя очень внимательно. Я? Гоголь?"

Хоча багато людей сприймають Гоголя ярмарковим персонажем, насправді це хибна думка, вважає Богдан Чернявський. Його насичена подіями біографія та твори, популярні до цього часу, говорять про особистість краще усіляких слів. Що ж до власного досвіду перевтілення, тут було безліч гумористичних моментів.
 Богдан Чернявський, актор, режисер
"С тебя могут люди добрые, весёлые, уже ярмаркующие какое-то время, сорвать парик или усы. Хорошо, что всё время клей в карманчике и в срочном порядке приходится доклеивать."
Хоча актор і переконує в тому, що містика не переслідує тих, хто якимось чином пов'язаний із Миколою Гоголем, з ним траплялися і казуси.
 Богдан Чернявський, актор, режисер
"Когда мы снимали фильм "Дороги Гоголя", у нас было всё уже снято. И вдруг какая-то техническая неисправность на финальной стадии. Что-то там не получилось по технике. И мы все, вся съёмочная группа, съездили по всем полтавским храмам, церквям."

Чи то збіг обставин, чи то дійсно молитви, але негаразди зникли. Особистість Миколи Гоголя всеж-таки вважають більш гумористичною, аніж містичною. Недарма його День народження відомий ще й як день сміху