Програма «Життя міста»

У розділі: 15264 відео | АрхівRSS
до Полтави завітав  Генеральний консул Польщі у Харкові Ян ГрАнат
138

до Полтави завітав Генеральний консул Польщі у Харкові Ян ГрАнат

На Полтавщину з робочим візитом приїхав Генеральний консул Польщі в Харкові Ян Гранат. Дипломат зустрівся з представниками нової обласної влади, зокрема з новим губернатором Віктором Бугайчуком. Пан Гранат гостить у регіоні не вперше. За словами консула, він добре знайомий з інфраструктурою та економічним потенціалом Полтавщини. Як зазначає гість, чимало польських бізнесменів має бажання співпрацювати з полтавськими підприємствами, а також вкладати кошти в регіон. Керівництво області, у свою чергу, прагне перейняти у поляків досвід розвитку економіки.

Віктор Бугайчук, голова облдержадміністрації
«Аналізуючи той ривок, стрибок, який зробила економіка Польщі за останні 20 років, коли за 10 років ВВП зріс у 2,5 рази… Мені дуже приємно, що в основі цього свого лежав малий та середній бізнес.»

Окрім цього, Польща обіцяє убезпечити Україну від помилок під час реформ у системі місцевого самоврядування. Багато в чому на польську систему орієнтуватиметься і місцева влада. Передусім, це принцип формування місцевих бюджетів, коли більшість коштів регіону йде на його потреби, а не до центрального кошика.

Володимир Марченко, заступник голови обласної ради
«Те, що територіальні громади сьогодні мають можливість як управлінських рішень, так і, безумовно, приймати рішення стосовно грантів чи інших проектів за кошти ЄС і самі приймають рішення - що потрібно в першу чергу зробити: чи побудувати каналізаційні споруди, чи ремонтувати школи, дитячі садочки.»

На думку Яна Граната, українське суспільство , як свого часу поляки, зробило великий крок уперед. Після Майдану, каже дипломат, народ відчув, що має реальну силу.

Ян Гранат, Генеральний консул Польщі у Харкові
«Это огромная энергия - энергия гражданского общества, которая может ускорить много процессов. Люди смотрят по другому на то, что есть у них в городе. Они чувствуют, что это их.»

Сторони домовилися про візити полтавських делегацій держслужбовців до Польщі з метою перейняття досвіду. Вже цього року заплановано кілька таких поїздок.