Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
95 років виповнюється цьогоріч Полтавській гравіметричній обсерваторії
530

95 років виповнюється цьогоріч Полтавській гравіметричній обсерваторії

Цього року у квітні Полтавській гравіметричній обсерваторії виповнюється 95 років . Для розташування цієї наукової установи видатний астроном і геофізик, академік Олександр Орлов вибрав територію садиби відомих художників Григорія та Івана Мясоєдових. Директор гравіметричної обсерваторії говорить- зробив науковець враховуючи астрономічного фактор.

Михайло Лубков, директор Полтавської гравіметричної обсерваторії :-Тут дуже таке сприятливе місце для астрометричних спостережень. Справа в тому , що тут можна спостерігати дві яскраві зірки - Альфа Персей та Ета Велика Ведмедиця. Ще з часів Мясоєдова був дуже утворений глибокий лях , в якому можна було ставити земле припливну апаратуру.

Нині в обсерваторії існує відділ геодинаміки. Там досліджують динаміку земної поверхні , здійснюється комплексний моніторинг переміщень верхнього шару земної поверхні .

Михайло Лубков, директор Полтавської гравіметричної обсерваторії :
-У відділі геодинаміки ми вивчаємо геодинамічні проблеми , фізику земної кори, геофізичними методами , геотектонічними методами та іншими. Також ми вивчаємо астрометрію , павільйонами, якими ми можемо побачити на нашій території .

Крім того з 1992 року у Полтавській гравіметричній обсерваторії функціонує радіотелескоп УРАН-2. Він є важливою складовою системи наддовгобазової радіоінтерферометрії Національної академії наук України.