Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
У дендропарку Полтавського краєзнавчого музею посадили дві рідкісні магнолії
613

У дендропарку Полтавського краєзнавчого музею посадили дві рідкісні магнолії

Дендропарк Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського прикрасили дві магнолії рідкісних сортів. В садку закладу напередодні чистого четверга наводять лад .

 Олена Шиян - науковий співробітник відділу природи Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського:
-Це магнолія зірчаста - «Королівська зірка» і магнолія Суланжа, сорт «Чорний тюльпан». Сорти є ранньоквітучими. Спочатку розквітають квітки, а потім з’являються листки. Магнолія зірчаста уже квітує. Посаджена вона була, саджанець його десь 10 років
2 магнолії приїхали до Полтави зі Львова. Придбав їх для дендрологічного саду Краєзнавчого музею підприємець Артур Кобзар. Дізнався про бажання музейників збагатити вишуканий двір екзотичними рослинами та вирішив допомогти втілити ідею, - розповідає підприємець.

 Артур Кобзар - підприємець:
-Магнолії - це чудово, я погуглив, подивився і зрозумів, що це дуже чудові дерева, які будуть прикрашати двір Краєзнавчого музею.Для мене особисто як для підприємця це перший соціальний проект щодо висадки дерев

В умовах карантину, ми, як ніколи звертаємо увагу на такі об’єкти як музеї та пам’ятки культури говорить директор Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Інна Шерстюк.

 Інна Шерстюк - заступник директора Департаменту - начальник управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Полтавської ОДА:

-Чесно кажучи, я коли побачила, що вона розквітла, у мене було перше враження - як вона не замерзла, але сказали, що все нормально, вона буде жити дуже довго. Тому ми сподіваємося, що це тільки початок.

Тож тепер у дворі Полтавського Краєзнавчого музею квітує 8 магнолій. Найперша зявилася тут восени 2017 року - її подарувала онука першого завідувача музею Михайла Олеховського. А 2020 р ще кілька дерев посадили Студенти Агр універ-ту.