Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
У Полтаві можуть відключити гарячу воду, а наступний опалювальний сезон - взагалі під питанням
687

У Полтаві можуть відключити гарячу воду, а наступний опалювальний сезон - взагалі під питанням

На офіційному сайті КП «Полтаватеплоенерго» з’явилася інформація про те, що з 1 травня у Полтаві може зникнути гаряча вода, а наступний опалювальний сезон - у місті взагалі може не розпочатися. «У понеділок, 26 квітня, «Полтаватеплоенерго» отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із ранку 1 травня газопостачання до об’єктів підприємства. Отже із початком травня, у розпал пандемії із коронавірусної хвороби, полтавці будуть позбавлені можливості користуватися послугою централізованого постачання гарячої води», - йдеться на сайті. Причиною припинення газопостачання об’єктів «Полтаватеплоенерго», став лист від «Національої акціонерної компанії «Нафтогаз України», де повідомляється, що із травня «Нафтогаз України» в односторонньому порядку змінює підхід до взаємин з «Полтаватеплоенерго» та рештою підприємств ТеплоКомунЕнерго України, які надають послуги населенню.

 Ігор Процай - перший заступник генерального директора КП «Полтаватеплоенерго»:
-Перехід на ринкові відносини з НАК «Нафтогазом» і укладання нових договорів мають наступну ознаку: в них вказано, що підприємство повинно сплатити всю заборгованість. Ця заборгованість на 1. 04 складає 465 млн грн. І здійснити попередню оплату за газ, який буде спожитий підприємством

А це близько 30-40 млн грн в неопалювальний період, для підігріву води, - зауважує Ігор Процай та додає: заборгованість підприємству споживачів наразі складає 469 млн грн, ще 160 млн грн - це різниця в тарифах, яку ще не компенсувала держава. На пресконференції, яку 28 квітня скликали заступники Гендиректора КП «Полтаватеплоенерго», повідомили, що ситуація вкрай критична:

 Володимир Пасічко - технічний директор КП «Полтаватеплоенерго»:
-Закупати на ринку газ можна тільки за відсутності боргів. Нажаль, у підприємства суттєві борги, вони виникли не з вини підприємства і можливості їх погасити у нас зараз немає.

Наразі йдеться не тільки про відключення гарячої води, а й про можливий зрив наступного опалювального сезону та припинення роботи усього підприємства, де працює понад 800 людей. А оскільки тарифи «Полтаватеплоенерго» не змінювалися із 2018 року, тож розбіжність у вартості газу як товару та вартості його транспортування і розподілу - доволі значна. А отже заборгованість за енергоносії зростає щомісяця і у геометричній прогресії.

 Ігор Процай - перший заступник генерального директора КП «Полтаватеплоенерго»:
-Сума тарифу на транспортування, яка у нас закладена в тарифі діючому, в 3 рази менша, ніж та, яка прийнята по Полтавагазу. І у нас відбувається приріст заборгованості досить геометрично. Тому що діючий тариф не покриває встановленого для НКРЕКП тарифу для «Полтавагазу».

Ігор Процай зазначив, що 28 квітня відбулася спільна нарада з головою ОДА. Очільник області готує офіційні звернення до Кабміну і профільного міністерства та планує спілкуватися з цього питання з Премєр-міністром особисто.

Ігор Процай - перший заступник генерального директора КП «Полтаватеплоенерго»:
-Для того щоб здійснити рішення про відкладення. Буде чи не буде прийняте це рішення? Питання відкрите. Якщо буде, то воно теж матиме певний період.

Звернення мають вплинути на прийняття структурних рішень, - сподіваються заступники Гендиректора «Полтаватеплоенерго». Тож наразі є три імовірних сценарії подальшого розвитку подій: перший - коли перехід на ринкову модель газового ринку буде відтерміновано на рік, а упродовж цього періоду розроблять, так звані перехідні положення та адаптують їх до сучасних умов; другий - коли відтермінування відбудеться на два-три місяці, за які навряд чи встигнуть адаптувати ринок до діяльності комунальних підприємств України; та третій - найпростіший, коли все міське населення України на літо повернеться у доісторичні часи, залишившись без гарячої води, а в подальшому - і без опалення у своїх оселях упродовж «опалювального сезону, що не розпочався»