Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
На Полтавщині будують перший чоловічий монастир Православної церкви України
528

На Полтавщині будують перший чоловічий монастир Православної церкви України

У цій будівлі у селі Горбанівка поблизу Полтави понад 100 років тому були панські приміщення та водонапірна вежа. Потім-церква. А зараз саме тут на місці явлення Горбанівської Божої Матері облаштовують перший чоловічий монастир Православної церкви України - говорить його настоятель, ієромонах Іоан Луценко.

Іоан Луценко - ієромонах ПЦУ:
-Задумка з`явилась десь у 2012-2013 році.Спочатку це була думка як жіночий монастир але з часом виходить що буде чоловічий.Він буде називатися Горбанівський Різдвобородичний чоловічий монастир.Ми думаємо чоловік на 10, але дасть Бог може і на більше облаштуємо

Гроші на створення монастиря надає єпархія, парафіяни та благодійники - каже настоятель . За останні два роки витратили понад 30 тисяч гривень. Проте коли запрацює монастир ще невідомо. Адже житлове приміщення потребує ремонтних робіт, на які поки що коштів не вистачає.

Іоан Луценко - ієромонах ПЦУ:
-Зараз проблема в нас основна в тому що в нас є приміщення яке потребує ремонту для того щоб там можна було жити і поселяти майбутніх монахів і послушників цього монастиря.Затримка залить від фінансів тому що треба зробити опалення.Це приблизно 200 тисяч гривень.Окрім того треба ще кімнати поштукатурити, санвузол привести до ладу.Хотілося б була просфорня - проскурки робити, це спеціальний хліб для богослужіння.Виробляти свічки в майбутньому може вино, може козочку тримати для молочка

Житлова частина монастиря складається із 4 кімнат, кухні, їдальні, санвузла, спільної кімнати, де ченці будуть збиратися для духовних бесід, а на другому поверсі буде жити їх настоятель.

-Далі в нас…і душ

На Полтавщині вже існує 2 чоловічих монастирі. Проте особливістю новозбудованого 3 є те що він єдиний Православної церкви України - говорить Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір.

Владика Федір - Архієпископ Полтавський і Кременчуцький:
-Це перший монастир в Полтавській єпархії ПЦУ в нас є жіночий монастир в Пирятинському районі ну а в Горбанівці буде чоловічий монастир. Звичайно, чернече життя це особливе покликання, це покликання коли людина відмовляється від природніх потреб, від сім`ї, від родини і намагається повністю присвяти себе молитві.І всьому тому що сприяє єдності людини з Богом

Долучитися до допомоги духовному життю області і підтримати матеріально створення чоловічого монастиря може кожен небайдужий.