Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
511

"Макухівське сміттєзвалище в 3Д реальності"-презентація сміттєвого проекту

«Макухівське сміттєзвалище в 3Д реальності». Так називається тур який розробила ГО «Український центр європейської політики». 3D тур покликаний привернути увагу громадськості до складної ситуації зі збором та переробкою сміття в Полтавській області, а також покращити культуру сортування сміття - говорять координатори проекту.

Максим Данильченко - координатор проекту:

-Завдяки 3Д моделі реальності наші глядачі більш емоційно можуть в’язати участь в екскурсії і відповідно переселитися із своїх осель на данне сміттєзвалище.Даний проект підтримується німецькою федеральною компанією за підтримки Уряду Німеччини» «приблизно через 3 тижня ми плануємо зробити презентацію нашого 3Д туру і 3Д моделі в різних громадах Полтавської області також буде розміщений на сайті» «Полтавської міської ради»

Завдяки цьому туру можливо застосовувати практику ЄС з ліквідації відходів. А також із проблеми забруднення екології зробити сміттєзвалище джерелом доходів - наголосив Максим Данильченко.

Максим Данильченко - координатор проекту:
-Ми хочемо показати що сміття може бути не тільки проблемою не тільки ситуацією що потребує постійного вирішення, сміття також може стати грошима для громади, тобто на даному сміттєзвалищі також збирають газ, який тут збирається, переробляють і з нього виходить електроенергія.Є багато прикладів коли це становиться великим джерелом доходів і значно покращує життя місцевих мешканців

Зібралися біля сміттєзвалища і мешканці Макухівки. Цей проект підтримують і вважають що його реально втілити в життя. Проте стурбовані озером що витікає із сміттєзвалища - говорять люди.

Сергій Васильєв - мешканець села Макухівка:
- Зараз має розмір приблизно 80 сотих.Протікає з тіла сміттєсховища і йде в напрямку річки Коломак.До огородів, попадає в грунти, в підземні води, попадає в колодязі
Шкода що не зроблений хімічний аналіз цього фільтрату, але наскільки нам повідомляють екологи.Що воно складається із складних металів, які в подальшому викликають захорювання онкології, захворювання дихальних шляхів


Начальник комплексу з видалення відходів підприємства КАТП-1628» говорить - над ліквідацією смердючого озера вже працюють. Проте гарантувати що рідина не витікатиме в подальшому не можуть.

Микола Костенко - начальник комплексу з видалення відходів "КАТП-1628":
-Для цього ми проводимо роботи постійно, ми робимо двойне обвалування, глиняний замок для цього щоб не було витоку.Зараз ми вивчаємо питання для відкачування, для відбору цього фільтрату

Для покращення ситуації на сміттєзвалищі необхідно встановити сортувальну лінію. Але, для цього потрібні значні кошти . А от закриття сміттєзвалища під Полтавою наразі неможливе, адже відходи в іншому випадку звозити буденікуди - каже Микола Костенко. Тому 3Д тур із його рекомендаціями необхідно взяти до уваги.