Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
9 травня відбулося традиційне покладання квітів до вічного вогню - Меморіалу Солдатської слави
272

9 травня відбулося традиційне покладання квітів до вічного вогню - Меморіалу Солдатської слави

Традиційно 9 травня полтавці приносять квіти до вічного вогню - Меморіалу Солдатської слави. Цей Меморіальний комплекс відкрили у жовтні 1969 року щоб увіковічити пам’ять загиблих у 2 світовій війні. Він розташований на території парку ім. Котляревського, на місці старого міського кладовища, неподалік якого був концтабір. У 1941-43 рр тут загинуло понад 3,5 тис мирних жителів, полонених та партизанів. Тут також спочивають воїни-визволителі міста. Навколо пам*ятника 17 братських могил, решта - на центральній алеї. Нагадаємо, 2007 року Андрій Матковський, який на той час був міським головою, ініціював перевезення та перепоховання саме тут праху гвардії старшого сержанта Степана Хапікала - українського воїна, який загинув 1944 року під час визволення Таліна. Його прах прибув до Полтави з Естонії, де демонтували пам’ятник. А в період з 2009 по 2010 роки до 65-річчя дня Великої Перемоги Меморіал солдатської слави був реконструйований.

 До заходів з нагоди 76-ї річниці перемоги над нацизмом долучилася полтавська організація ВО «Батьківщина» та її керівник Андрій Матковський. Вони прийшли до Меморіалу Солдатської слави та вшанували пам'ять загиблих у 2 світовій війні, дотримуючись усіх карантинних вимог.

   Андрій Матковський, керівник полтавської організації ВО «Батьківщина»

- 9 травня – це не такий собі тест «ти з Москвою чи ти проти Москви». 9 травня – данина сучасного покоління подвигу наших батьків, наших дідів, наших прадідів, які кров’ю здобули цю перемогу. 9 травня – це наша пам'ять та наша вдячність мільйонам українців, які у складі багатонаціональної радянської армії звільняли і Україну, і Європу. Дорогі полтавці, дорогі ветерани, дорогі діти війни – з Днем Перемоги!