Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
9 травня у Полтаві вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні
291

9 травня у Полтаві вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

9 травня, з нагоди 76-ї річниці від Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Полтаві відбулася традиційна урочиста хода до Меморіалу Солдатської Слави та покладання квітів до Вічного вогню. Близько 9-ї ранку до Меморіалу вийшли сотні містян. Серед них: діти війни, працівники тилу, воїни-інтернаціоналісти, курсанти військового коледжу, керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад та представники громадськості. Пам'ять усіх полеглих солдатів вшанували хвилиною мовчання. Міський голова Полтави Олександр Мамай виголосив промову, у якій зазначив – свято зі сьозами на очах має не роз’єднувати, а об’єднувати українців.

 Олександр Мамай міський голова м. Полтава

 - Наше з вами завдання – пам’ятати нашу історію і не переписувати її, бути патріотами своєї країни. Дивитися у майбутнє, але і пам’ятати своє минуле. Користуючись нагодою, хочу привітати всю полтавську територіальну громаду, всю Україну з одним з найбільших свят, які існують в історії – 9 травня – день перемоги над фашизмом. Ми повинні не просто вшанувати пам'ять загиблих дідів і прадідів, ми повинні об’єднатися навколо миру, навколо майбутнього наших дітей.

 Друга світова війна залишила слід у кожній українській родині. Кожен з присутніх на урочистостях згадував своїх рідних.

 Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови м. Полтава

 - Для мене цей день святий, тому що у мене 2 діда пройшли війну, до речі, вернулися живими і один дійшов до Берліна, отримав тяжкі поранення. Бабуся була вивезена в Германію і повернулася, слава Богу, живою. Це виписано в історії моєї сім’ї, тому ми завжди святкуємо це свято.

 Ветеранів, які пройшли 2 Світову, залишилися одиниці. Для Володимира Баннікова,  сина фронтовика, учасника бойових дій в Афганіствані, 9 травня – також велике свято.

  Володимир Банніков,  перший заступник голова полтавської міської ради ветеранів

 - Мій батько дізнався про перемогу, будучи в Австрії. Чаркували, раділи, обіймалися. Війна закінчилася. Радість, всенародна радість. Для мене це велике свято.

 Олександру Зеніну було 14, коли його батько пішов на фронт.

 Олександр Зенін, полковник у відставці, син фронтовика

 - Столько народу погибло. Машины шли, с людьми, с мужчинами. Тяжелое было время. Мне сказали, что отца призвали в армию. 22 числа отец был уже в военкомате, прошел всю войну, закончил войну в Кеннинсберге. Со слезами на глазах все радувались.

 Представники міської влади та громадськості поклали квіти до кожної братської та одиночної могили Меморіального комплексу. Серед тих, хто прийшов цього дня до Вічного вогню – чимало молоді. Державний Гімн України, а також мелодії фронтових пісень звучали у виконанні Міського духового оркестру «Полтава».