Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
У Полтаві 9 травня провели панахиду за  загиблими в роки Другої світової війни
439

У Полтаві 9 травня провели панахиду за загиблими в роки Другої світової війни

9 травня, в день Перемоги над нацизмом, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський підніс заупокійні молитви за спочилими в роки Другої світової війни на Меморіалі Солдатської Слави  у Полтаві.

 Високопреосвященнійший Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

 - Ми згадуємо всіх, хто не повернувся з полів битви, хто працював в тилу, для того, щоб наша Батьківщина здобула цю велику перемогу. І ми в подячній шані схиляємо голови перед пам’яттю всіх цих людей, тому ми сьогодні приходимо і підносимо молитви, щоб Господь прийняв їх безсмертні душі і поселив у Царствії своєму Небесному.

 Травневі свята співпали цього року з Пасхальним періодом, - говорить Митрополит Полтавський і Миргородський Филип, тому ми і прославляємо Воскреслого Христа, і молимось за тих, хто віддав своє життя заради Великої Перемоги.

 Високопреосвященнійший Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

 - Я, користуючись нагодою, хочу всіх полтавців, гостей нашого міста і нашої Полтавщини привітати з цим великим святом, з Днем Перемоги і Христос Воскрес, воістину Воскресе. 

 Такі Панахиди є традиційними, - зазначає протоієрей Миколай Довганич.

 Протоієрей Миколай Довганич, прес-секретар Полтавської єпархії УПЦ

 - Священнослужителі в окремий час приходять і звершують панахиду і це вже стало традицією більше 10 років. Приходимо до пам’ятника слави, де знаходиться братська могила, щоб помолитися за тих, хто віддав своє життя, відвойовуючи волю, свободу нашого народу.

 Спільно зі священниками за загиблих воїнів молилися і віряни.

 Галина Павлівна, полтавка

-  У мене загинув дядя в Австрії у 45-му році. Йому було 17 років. З того часу ми кожен день віддаємо йому пошану. 

 Ніна Олександрівна, полтавка

- А у мене погиб папа во время війни і 3 його брати. Празнуєм, вспоминам, як кажуть, зі сльозами на очах і з біллю.

 У панахиді взяли участь близько 50-ти священнослужителів м. Полтави Полтавської єпархії УПЦ а також до молитви долучилися сестри Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря.