Програма «Життя міста»

У розділі: 18855 відео | АрхівRSS
Єпархіальна рада Православної церкви України покарала настоятеля Свято-Миколаївського храму Полтави
713

Єпархіальна рада Православної церкви України покарала настоятеля Свято-Миколаївського храму Полтави

Єпархіальна рада Православної церкви України покарала настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Полтави, депутата ПМР від «Європейської солідарності» та блогера Олександра Дедюхіна за його висловлювання в соцмережі Facebook. 1 червня отець Олександр розмістив пост на тему абортів, а саме про відповідальність жінок та чоловіків.
-Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка - це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: “Сучка не схоче - кобель не скоче”. І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність

У відповідь єпархіальна рада полтавської єпархії ПЦУ заборонила Дедюхіну звершувати богослужіння до 19 серпня і протягом 3 місяців писати в соцмережах. Якщо священник порушить заборони, його питання може розглянути Священний синод ПЦУ, йдеться на сайті Єпархії.

Пост викликав бурхливі обговорення в соцмережах - одні пишуть: жорстко, але правильно. Водночас чимало громадян, серед яких і відомі полтавці - депутати, журналістки, науковці, громадські діячі - назвали цей допис таким, що принижує жінок:

-Святе і не дуже. На днях бачила історію. Непривабливу. Я б сказала літературно і не дуже. Коротко : публічна "свята та божа" людина, висловилася про аборти.

-ПЦУ вийшла на новий рівень.

Олександр Дедюхін говорить - писав про відповідальність, образити нікого не планував і вже вибачився за те, що використав архаїчний фразеологізм.

Олександр Дедюхін - протоієрей, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтави, депутат міської ради, блогер:
-Я невдало використав архаїчний фразеологізм - це правда. За це я майже одразу приніс вибачення, про це шкодував, про це повідомляв свого Архієрея. Вся ця реакція мені просто незрозуміла. Я за все дякую Богові

Також у єпархії порекомендували О. Дедюхіну обміркувати свою позицію щодо вибору: залишитися священником чи обрати шлях світського політика та блогера.

 Олександр Дедюхін - протоієрей, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтави, депутат міської ради, блогер:
-Там питання йшло, щоб менше бути світським блогером. У мене на будь-яку тему все одно проповідь виходе. Хто читає, той бачить

У отця Олександра 4 доньки, не принижував жінок навіть у думках, а церква зобовязана роз’яснювати про гріх аборту, - каже матушка Інна Дедюхіна.

 матушка Інна Дедюхіна:
-Аборт - це - вбивство. І це не зневага до жінки, ця тема, коли вона піднімається, а це піклування про жінку, адже мова йде про спасіння її душі

Однопартійці депутата вважають такі висловлювання неприйнятними для публічної особи.

 Юлія Городчаніна - депутатка Полтавської міської ради, ЄС:
-Чи то депутат, чи будь-яка публічна людина не має собі зозволяти говорити в такій формі подібні речі, тому для мене це, звісно, не є припустимим - принижувати людину, або нав’язувати свою думку. Кожна людина має бути, в першу чергу, толерантною.

Секретар Полтавської міської ради А. Карпов ситуацію не прокоментував.

Андрій Карпов - Секретар Полтавської міської ради:
-Я не коментую цього, я прокоментував на своїй сторінці.Свою позицію виклав на своїй сторінці в ФБ, кому цікаво, той прочитав

У своєму дописі Карпов зазначив: враховуючи демографічну ситуацію в Україні, треба ставитися до цієї проблеми дуже зважено.

Ситуація неоднозначна, бо в жодному кодексі не прописані так звані «правила гри» - як має поводитися депутат, топ-блогер чи інша публічна особа, - зазначає експерт з питань розвитку громад Юрій Ісаєв.

 Юрій Ісаєв - експерт з питань розвитку громад і територій:
-Мені здається, треба розділяти: Дедюхін як людина, Дедюхін як священник і Дедюхін як депутат. Не існує кодексу поведінки депутатів. Наскільки мені відомо, тільки в м. Дніпро прийнятий кодекс поведінки, але там не прописано щодо висловлювань.
-Це його думка. Якщо ми і далі так підемо, ми скатимося до партії-ячейки, яка буде викликати на збори і журити за аморалку

 Юлія Городчаніна - депутатка Полтавської міської ради, ЄС:
-Ми зараз депутатською міжфракційною групою «Рівні можливості», у зв’язку з цим інцидентом, будемо подавати на наступну сесію Кодекс депутатської етики, правила етики для того щоб уникнути таких ситуацій в майбутньому і роз’яснити, що є прийнятним, що неприйнятним. Адже ми - представники влади і показуємо приклад для усієї громади

Ситуація стала поштовхом для створення кодекса депутатської поведінки, - додає Юлія Городчаніна. Наступна сесія міської ради запланована на 18 червня.