Програма «Життя міста»

У розділі: 18855 відео | АрхівRSS
10 червня очікується унікальне астрономічне явище - сонячне затемнення "вогняне кільце"
501

10 червня очікується унікальне астрономічне явище - сонячне затемнення "вогняне кільце"

10 червня в небі можна буде спостерігати незвичайне астрономічне явище - кільцеве сонячне затемнення або “вогняне кільце”. Воно утворюється тоді, коли місяць заблокує сонячне світло та кине тінь на Землю.

Володимир Павлик - вчений секретар Полтавської гравіметричної обсерваторії, старший науковий співробітник:
-Якщо відстань від Землі до місяця є значною, тобто місяць перебуває в апогеї по відношенню до Землі, в цьому випадку кутова відстань місяця є незначною і його видимого диску не вистачає, щоб повністю перекрити сонце. В цьому випадку люди, які знаходяться на одній лінії з цими небесними тілами» можуть спостерігати кільцеве затемнення

Найбільша його фаза настане о 13 годині 41 хвилині та 51 секунді за Києвом. Завершиться о 14:30. Спостерігати явище зможуть жителі 60 країн, серед яких: Канада, Гренландія, США, Якутія, деякі країни Європи, північ та центр України. Але кільцеве затемнення буде видно частково та за умов безхмарної погоди, - роз’яснюють науковці.

Володимир Павлик - вчений секретар Полтавської гравіметричної обсерваторії, старший науковий співробітник:
-В цих районах можна буде повноцінно спостерігати кільцеподібне затемнення. В Полтаві ми можемо спостерігати тільки часткове затемнення і всього лише 2-3% місяць закриє сонце.А крім того, бачите, яка погода? Можна спостерігати, коли тільки відкрите небо, коли ми бачимо сонце.

Астрологи розповідають, коли місяць перекриває сонце, у людей можуть загострюватися страхи та фобії, в цей період не просто приймати раціональні рішення, а також стає більш вразливою серцево-судинна система.

Владислав Могилат - астролог:

-Треба уважно ставитися в цей день до своєї серцево-судинної системи, можуть турбувати проблеми зі ШКТ. Варто утриматися від укладання договорів, а також покупки техніки. Є і позитивні моменти: оскільки затемнення формуються у фазі молодого місяця і є сенс задумати на майбутнє якісь гарні креативні проекти


Наступне кільцеве затемнення Сонця жителі Землі зможуть побачити лише 21 червня 2039 року, через 18 років.