Програма «Життя міста»

У розділі: 18854 відео | АрхівRSS
Чи готова Україна до заборони розповсюдження пластикових пакетів
570

Чи готова Україна до заборони розповсюдження пластикових пакетів

Поліетиленові пакети. З 1 січня 2022 року їх не буде в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Причому як платно, так і безплатно. Використовувати можна буде лише біорозкладні пакети.

А все через те, що днями парламент ухвалив відповідний законопроект. Для полтавки та екоактивістки Ірини Коноз відмовитися від поліетиленових пакетів - не проблема. Вона вже близько 4 років користується лише екоторбинками. Каже: відучити себе від пакетів вдалося не відразу, але все можливо. Головне - почати!

Ірина Коноз, волонтерка, координатора проєкту «Екоцінності»

- Подорожуємо з чоловіком на автомобілі Україною і де б не зупинилися скрізь ці купи сміття. Почала задумуватися як можна сортувати, з чого починати. Перше, що я почала - ходити на закупи з власною торбою. І потім так поступово відмовилася від кульочків, від одноразових речей. Намагаюся вибирати локальні, невеличкі магазинчики або ринки. І отам без пакетів дуже кльово носити торбинки, невеличкі зважки, куди можна фасувати.

Пані Ірина говорить: різноманіття екоторбинок зараз величезне. Деякі дуже стильні, що дозволяє залишатися на хвилі моди. Якими торбинками користується сама і чим замінює поліетиленові пакети демонструє й нам.

Що ж робити, коли купуєте ягоди? Екоактивістка дає пораду: беріть з собою спеціальні контейнери, звісно ж, якщо йдете на заплановані закупи. Закон про заборону пластикових пакетів підтримують й екозахисники. Кажуть: таке рішення - це прорив для нашої країни, але є в цьому питанні й свої нюанси.

Марина Садкіна, керівниця проєктів ГО «Еколтава»

- Звичайні поліетиленові пакети ми можемо замінити на біорозкладні пакети. Проте в законі не передбачено як потім утилізувати ці пакети. Тому що фактично біорозкладні пакети, вони не розкладаються мікроорганізмами в умовах звичайних. Тобто якщо вони будуть просто вивезені на сміттєзвалище - вони не розкладуться так, як нам рекомендує виробник. Для цього необхідне компостування. Сьогодні така станція є лише одна у Львові.

Якщо заклади торгівлі, харчування та послуг упіймають на платному чи безоплатному розповсюдженні пластикових пакетів, їм доведеться заплатити від 8,5 тис. до 17 тис. гривень.