Програма «Життя міста»

У розділі: 19503 відео | АрхівRSS
У Полтаві нагородили лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного
371

У Полтаві нагородили лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного

В літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного нагородили лауреатів щорічної Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного. Вже в двадцять друге у Полтаві визначили кращих у 4 номінаціях: література, журналістика (публіцистика), мистецтво та народна творчість і народні ремесла.

 Світлана Завалій - директорка Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного:
«На цій прекрасній садибі премія ім. П. Мирного свідчить про живу пам'ять - пам'ять сердець, які стали лауреатами і їх натхненні душі. Пам'ять жива»

Прийом робіт стартував 19 січня, а 15 квітня відбулося засідання журі та визначення переможців. Роботи конкурсантів вразили журі своїм художнім змістом та майстерністю, - ділиться враженнями заступник голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва

Лілія Руроєва - заступник голови Полтавської обласної ради: «Цього року журі було надзвичайно складно обрати переможців, тому що максимально якісні були роботи були представлені, були запеклі обговорення з цього приводу. Я вітаю всіх учасників, всіх лауреатів, ну і, звісно ж, переможців премії, які своїми доробками збагачують Полтавщину і Полтавський край»

У номінації «Література, літературознавство» Премію Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного отримала Ганна Кревська за книгу «Монастирські сливи».

Ганна Кревська (Марина Кононенко), член Національної спілки письменників України:
 «Це роман про минуле нашого Мгарського Спасо-Преображенського монастиря та про людей, які жили під цим монастирем. Роман охоплює часові проміжки 1917-1933, 1934 рр»
Усі герої історичного роману - реальні люди, - говорить авторка книги.

Ганна Кревська (Марина Кононенко), член Національної спілки письменників України:

«Особливість в тому, що головних героїв я чудово знаю, так як використала характери і родинні перекази про свою прабабусю, прадідуся, прапрадіда і прапрабабу Оришку, яка прожила 107 років».
У номінації «Народна творчість, народні ремесла» - Премію розділили: Наталія Дмитренко, майстер килимарства та народної іграшки, науковий співробітник Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка

Та Світлана Прохорчук, керівник гуртків Комунального закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 Світлана Прохорчук - майстриня народної творчості:

 «Цю премію отримують 1 раз в житті, дуже приємно, що мою творчість визнано на такому рівні»
Майстриня працює в техніці травоплетіння, створює фітогобелени , займається прядінням, популяризує етнокультурну та відроджує стародавні рецепти тістотворення.
 Світлана Прохорчук - майстриня народної творчості:
 «Не могла визначитися, що мені подавати - прядіння чи травоплетіння. І вирішила комплексно, як майстер народної творчості, бо вважаю, що жінка - мультизадачна. Вона вміла все робити - і пряла, і вишивала, і готувала, і трави збирала і готувала - споконвіку наша жінка була мультизадачною»

У номінації «Журналістика, публіцистика» за творчий доробок відзначили члена Національної спілки журналістів України Ганну Волкову. А в номінації «Мистецтво» Премію між собою поділили: Костянтин Бобрищев, член Національної спілки журналістів України, фотохудожник - за книгу «В серці кричить війна» та директор Великобагачанського Будинку творчості дітей та юнацтва, художник-портретист Сергій Ярошенко. Лауреати та гості свята поклали квіти до пам’ятника Панаса Мирного та оглянули експозицію музею.