Програма «Життя міста»

У розділі: 19503 відео | АрхівRSS
15 червня - День захисту людей похилого віку
316

15 червня - День захисту людей похилого віку

15 червня -День захисту людей похилого віку. Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей . У Територіальному центрі соціального обслуговування Київського району кажуть: в районі мешкає близько двадцяти трьох тисяч пенсіонерів. Всі вони можуть отриму тут різноманітні послуги.

Надія Бєльга, заступник директора територіального центру соціального обслуговування виконкому Київської районної в м. Полтаві ради:-Основна наша послуга-це догляд вдома. Для тих осіб, які не можуть самостійно себе обслуговувати. Для молодших активних пенсіонерів - це у нас послуга «Денного догляду» і послуга соціальної адаптації. Послуга з натуральної допомоги, яка включає в себе послуги «Соціальні таксі», стрижка, прання білизни. інформування,консультування.

Одна з необіхдних послуг для літніх людей - «Соціальне таксі», люди похилого віку можуть користуватися ним , коли це необхідно.

Надія Пономаренко, завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги : -Мы обычно возим людей в больници , медицинские учереждения и государственные.  Реже возим в дома интернаты людей, кто уже сам одинокий остается, не может жить себе помагать, то таких людей мы помагачем оформлять и отвозим в дома интернаты.

Також на базі територіального центру соцобслуговування Київського району працюють перукарі , швея з ремонту одягу , можуть прати одяг , а ще є послуга прокату технічних засобів реабілітації . З початку цього року соціальні працівники надали допомогу більш як шестистам підопічним.

Наталія Кобищан, заступник завідувача відділення соціальної допомоги вдома:-З них 46 відсотків - це особи, яким вже понад 80 років, роботу забезпечують 63 соціальних робітника. надають різні послуги такі як закупка та доставка продуктів харчування, ліки та інші товари , також допомагають прибирати житло , оформлення різних документів , субсидій, оплата комунальних послуг.

У відділенні денного перебування є Університет третього віку . Там п’ять факультетів,-люди похилого віку можуть з користю провести час.

Алла Воловик, завідувач відділення денного перебування:-Факультет декоративно-ужиткового мистецтва включає такі напрямки - вишивка стрічками, проходять майстер-класи  до кожного свята , тут також проходить крійка та шиття і робота з фоаміраном.Запрошуємо волонтерів , які можуть навчити наших відвідувачів рукоділлю.

Також людей похилого віку навчають працювати на комп’ютерах, смартфонах .Окрім цього надаються консультації і роз’яснення з правових питань . Словом піклюються про стареньких щодня. До цього закликає і проєкт, який днями стартував в Україні. Інформаційна кампанія складається з трьохсот шістесяти пяти ідей та порад про те, як можна підтримати близьких похилого віку і піклуватися про їхнє здоров’я тоді, коли вони цього найбільше потребують.