Програма «Життя міста»

У розділі: 19498 відео | АрхівRSS
Олена Зеленська взяла участь у відкритті першої в Полтаві муніципальної школи для тат, яка сповідуватиме ідею залученого батьківства "Татоhub"
662

Олена Зеленська взяла участь у відкритті першої в Полтаві муніципальної школи для тат, яка сповідуватиме ідею залученого батьківства "Татоhub"

Заклад розташований у приміщенні бібліотеки-філіалу №2. Він для тат, їх навчатимуть там спілкуванню із дітьми.

Олена Зеленська, Перша леді України

- Особливо я хочу привітати саме татів та їхніх діток. Тому що саме ви будете користуватися цим простором . І саме ви зараз демонструєте, що в нас існують, в нас є свідомі татусі. І це означає , що наш рух до свідомого батьківства, до рівних можливостей для тата і мами бути батьками він існує.

Фінансуватимуть «Тато Хаб» швецькі спонсори.

Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні

- Коли я спілкуюся зі своїми друзями, і якщо серед нас хоча б один чоловік , який не скористався в своєму житті відпусткою по догляду за дитиною він має пояснити чому так сталося. В моїй власній країні Швеції така зміна відбулася лише впродовж двадцяти останніх років. Наскільки важливо, коли і тато, і мати, і дитина знаходяться всі разом. І наскільки важливо, коли тато приділяє час вихованню дитини.

Школу для тат створено в межах проєкту “Трамплін до рівності”, що впроваджується фондом ООН у галузі народонаселення в Україні .

Хайме Надаль, Голова представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA

- Немає нічого ціннішого , ніж власний час, який ми даємо дітям і проводимо разом з дітьми. Ми хочемо, щоб 100% батьків скористались можливостями рівності. Нам дуже приємно, що є запит з боку батьків, що вони хочуть користуватись послугами «Тато HUB».

Працюватиме Тато Хаб щодня, окрім пятниці . Під час карантину планують навчати 20 бажаючих учасників одночасно, хоча приміщення розраховане на більшу кількість татусів.

Юлія Трунова, координаторка “Тато Hub Полтава”

- Акцент ми робимо на психологічну освіту татусів, для того, щоб вони навчилися взаємодіяти зі своїми дітьми аби вони змогли краще побудувати відносини в родині. Діяльність Тато хабу передбачає 4 працівники-я координаторка, в нас буде два психолога і адміністратор з функції смм.

Богдан Шерстюк -тато тринадцяти річного сина. переконаний саме такі заклади потрібні для обміну досвідом.

Богдан Шерстюк, полтавець

- Ми звикли до того, що всі проблеми ми вирішували самі в своїй родині , а коли є ще допомога , допомога завдяки таким закладам. Це спілкування, це обмін досвідом і це необхідно, це здорово , що такі заклади продовжують.

Минулоріч Україна стала учасницею “Партнерства Біаріцц”, серед важливих положень якого - забезпечення широких можливостей для чоловіків щодо піклуваннят про їх діток. Перша леді Олена Зеленська зазначила : важливе дотримання рівних прав щодо виховання дітей.

Олена Зеленська, Перша леді України

- Це чудово, що тепер татусі також можуть йти у декретну відпустку на три роки , як і мами . Раніше це було тільки похідне право для тата після мами. І також чудово, що зараз вже діє Закон про 14-денну оплачувану відпустку для батьків після народження дитини протягом трьох місяців.

«Тато Хаб» у Полтаві є восьмим, який відкрили в Україні.