Програма «Життя міста»

У розділі: 19503 відео | АрхівRSS
У Полтаві  зібрався мітинг проти запровадження ринку землі
541

У Полтаві зібрався мітинг проти запровадження ринку землі

Біля Полтавської обласної ради - мітинг, а все через проблеми аграріїв та ухваленого нещодавно закону про землю. «Батьківщина» - єдина фракція, що не дала жодного голосу за розпродаж української землі. Але влада протиснула дозвіл на її купівлю іноземцями- розповідає лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко,яка ініціювала збір трьох мільйонів підписів на проведення референдуму. А ще завітала сьогодні до Полтави, щоб підтримати аграріїв.

Юлія Тимошенко, лідерка партії ВО «Батьківщина»:

- Вже в цьому законі, з 1 липня, у нас з вами іноземні банки можуть забирати нашу землю. Друге - в цьому законі вони заклали право знімати верхній шар чорноземів безконтрольно. У нас була заборона на це.Це означає, що ми як українці не будемо контролювати свою землю.

Аграрії та фермери проти такого земельного закону. Вони підтримують лідерку «Батьківщини» та вимагають від президента проведення референдуму.

Володимир Ярошенко, фермер:
- Те законодавство, що прийняте воно повністю не відповідає декларації прав селян, яка прийнята в ООН у 2018 році. Жодна норма не витримана. Порушені повністю міжнародні закони. Фермерство - основа усіх цивілізованих країн, у нас напрямок зовсім інший.

Тетяна Донченко, власниця паїв:
-Закон по землі на сьогоднішній день він знищує можливості малих підприємств, ті які мають земельні паї, таких як я Ми не знаємо, чи ми зможемо захистити себе і свою землю, якщо там є якісь копалини. Це також питання. Питання і про кредитування. Ми ніколи не отримували ніякої допомоги.Ми хочемо як і фермери мати можливості законодавчо закріпленими у державі.

Проти земельного закону і воїни російсько-української війни. Кажуть: не за таке майбутнє України вони гинуть на війні.

Анатолій Візич, воїн АТО:
- Сотні років нашу землю боронили українські герої, за неї продовжують гинути наші пацани на Сході. Мені за це серце болить. Земля - територія країни, а її продаж - загроза державності.

Юлія Тимошенко наголосила, що буде боротися за землю разом з українцями.

Юлія Тимошенко, лідерка партії ВО «Батьківщина»:
- Ми ніколи нікому не дамо Україну здати. Я хочу подякувати вам за те, що у вашому серці живе відповідальність за Україну, інакше вас тут не було. Ми знаємо, що по всій Україні з нашою командою, так чи інакше, всі влади намагалися розправитися. Але ми з вами міцно стоїмо за інтереси України.

Учасники мітингу ухвалили звернення до Президента, в якому закликають провести референдум. А Юлія Тимошенко пообіцяла передати це звернення керівнику держави, а також зачитати його 17 червня з трибуни Верховної Ради, щоб депутати знали про думку людей, які живуть і працюють на землі, зокрема й на Полтавщині. Відповідну копію звернення лідер Батьківщини передала керівницту полтавської обласної ради.